Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

July 2019

Palác myšlenek

30. july 2019 at 15:15 | Melkora |  Sherlock Holmes, fanfikce

K této povídce se toho moc říci nedá. Snad jen, Sherlock jede s Johnem ve vlaku a představuje si při tom věci, které by si anglický gentleman rozhodně představovat neměl. :-)

BBC Sherlock, Slash, Pairing Sherlock Holmes/John Watson, PWPPrasáci mezi námi

18. july 2019 at 11:32 | Melkora |  Feminismus a ženská práva

Tento článek volně navazuje na předchozí, jenž pojednával o prasácích na politické levici.
Po té, co jsem publikovala svůj poslední článek o prasácích na levici, strhl se na sociálních sítích sh*tstorm, který mohl být překvapivý pouze pro někoho, kdo se dlouhodobě nevěnuje tématu sexuálního násilí na ženách. Přes to bych ráda vypíchla dvě věci, které z něho vyplynuly.


1. Z reakcí, jež jsem byla nucena smazat, je zjevné, že existuje spousta mužů a to mužů vzdělaných, úspěšných, kultivovaných a dobře integrovaných, mužů, jež se honosí svými "pokrokovými" názory, okázale si oškliví prezidenta Zemana, Okamurovce a podobné existence a kteří jsou zároveň přesvědčeni, že sexuální agrese vůči ženám je "za určitých okolností" v pořádku.
Ba co víc! Kteří trvají na tom, že svobodně obtěžovat ženy podle svého vlastního výběru je jejich "lidské právo" a kdokoliv, kdo se proti jejich chování ohradí, je padouch upírající jim jejich "práva". Důrazně se pak dožadují vysvětlení, či dokonce přímo omluvy za toto "provinění" trvajíce na tom, že jim ho dotyčný "dluží".

Což mimochodem znamená, že mýtus o slizkých úchylácích, na první pohled perverzních, krčících se po křovíčkách v parcích je… No, víte co! Opravdu mýtus! Prasáci jsou normální muži žijící mezi námi.

2. Tento typ mužů by se ale prosazoval jen velmi těžko bez pomoci z dosti překvapivého směru a to od žen. Konkrétně od žen, které, alespoň navenek, také souhlasí s tím, že sexuální agrese vůči ženám je za určitých okolností v pořádku, ovšem s malým dovětkem, že ony jsou ty "hodné". Ty které splnily mužské podmínky, tudíž si nezaslouží být za svou "necudnost" (ať už to momentálně znamená cokoliv) "trestány" mužskou autoritou. A že se vlastně zas tak moc nestalo… dokud ony samy nejsou obětmi.
Pomiňme teď skutečnost, že předhodit svému domácímu prasákovi lidskou obětinu, na níž by se vyřádil v naději, že dá pokoj vám je… no, politicky korektně řečeno, nehezké. Hlavní problém tohoto přístupu spočívá v tom, že nefunguje!
Prasáci jsou totiž vůči ženám agresivní proto, že chtějí být. Chtějí to z mnoha důvodů, z nichž ani jeden nesouvisí s obětí. Důvody, které udávají jsou pouhými záminkami a ať už se nacházíte kdekoliv na stupnici mezi prostitutkou a jeptiškou, vždy si najdou něco tak, aby bylo zjevné, že si za jejich prasárny můžete sama, protože jste je "vyprovokovala", tudíž jste to vy, kdo nese odpovědnost za jejich špatné chování. Když, tak si něco prostě vymyslí.
A možná pak ještě budete ráda, když se vás někdo zastane a přesune vinnu zpět tam, kam patří. Na prasáka!

Masturbační zvyky levičáků, aneb proč nechci mít nic společného s liberální progresivní levicí

17. july 2019 at 11:47 | Melkora |  Feminismus a ženská práva


Kdosi, myslím, že to byla Andrea Dworkinová, kdysi řekl, že pravicoví konzervativci vnímají ženy jako svůj soukromý majetek. Zatímco levicoví progresivisté s tím hluboce nesouhlasí, považujíce ženy spíše za majetek veřejný.
A opravdu, zdá se, že ani česká progresivní levice v tomto není vyjímkou. Například já jsem na sociálních sítích nedávno padla na tento příspěvek.
Jeho autorem je jistý dalo by se říct prominentní fotograf, českého aktivistického a lidskoprávního hnutí, který sám o sobě prohlašuje, že je levicového smýšleni. Jak je vidět z přiloženého screen shotu, má tento samozvaný levičák dojem, že seznamovat cizí ženu, navíc pak ženu prekarizovanou a s největší pravděpodobností nemajetnou, se svými masturbačními zvyky, je dobrý nápad.
A nejenom že tak učinil! Ještě je toho názoru, že je to i výborná příležitost, jak se svým komickým talentem seznámit veřejnost, alespoň pak tu, jež ho sleduje na FB.
Nu, a asi se nemýlil, neboť jeho fanklub složený převážně s progresivních liberálů skutečně hýřil nadšením. Lidí, jež ho upozornili, že jeho chování minimálně není vhodné, bylo všeho všudy čtvero, z toho jediná já jsem mu otevřeně řekla, že je prase.
Samozřejmě, předstíral, že nechápe o co mi jde.

Proč o tom píšu? Napadlo mě totiž že tento obšourník se nikterak neliší od jiných sexuálně agresivních mužů. Kteří, konec konců, postupují všichni podle totožného scénáře:

Za prvé! Svou oběť si pečlivě zvolí tak, aby se mohla bránit jen obtížně, nebo vůbec. Ženy nižšího sociálního postavení jsou u nich mimořádně "oblíbené", telefonní operátorka, která je doslova placena za to, aby na něho byla milá a k tomu má ještě zakázáno mu sama praštit s telefonem, je pak cílem naprosto ideálním. Navíc žena, patřící do ranku "provinilých", "nehodných", či "padlých", bude vzbuzovat méně sympatií, než "cudná panna" a pracovnice v neoblíbeném telemarketingu jistě spadá spíše do té první kategorie. Zde by snad někdo mohl pseudolevicově namítat, že se jedná o obranu proti nekalým obchodním praktikám velkých korporátů, nicméně my všichni víme, že nechtěné byznys nabídky nezastavíme tím, že budeme sprostí na řadové zaměstnankyně, ale jím, že se obrátíme přímo na vedení, což tento výtečník jmenovitě odmítl udělat, když k tomu byl vyzván.

Za druhé! Jejich sexuální harašení nemá v nejmenším co dělat se skutečným sexem, či pohlavním vzrušením. Jejich primárním cílem je urazit a ponížit dotyčnou ženu a zvýšit si tak vlastní sebevědomí i pocit důležitosti, či si vybít nějaké své osobní frustrace. Sexuální uspokojení je pro ně až sekundární, jak je vidět i na tomto příspěvku. Ona prasárna byla totiž v první řadě vyslovena proto, aby milé operátorce zavřela ústa.

Za třetí! Jsou-li přistiženi a konfrontování se svým vlastním špatným chováním, mívají ve zvyku jej bagatelizovat s tím, že "se vlastně zas tak moc nestalo", že "to byla jenom taková sranda" a že "jsme přecitlivělé", když si stěžujeme.
Tedy rozumějte, sranda to byla. Pro něho! On se bavil skvěle! Jeho oběť už nikoliv, ale kdo by se staral o nějakou fádní dělnici?! Její pocity znát nemusíme, protože nejsou důležité.

Další, čtvrtý, bod už je o celém "levicově progresivním" hnutí. Protože, dokud se jeden z nich chová jako prase, je to jen a pouze jeho problém. Ovšem, pokud dotyčný začne mít pocit, že se se svým prasáckým chováním může pochlubit na veřejnosti a nejenom, že se nebojí následků, ale ještě (oprávněně) očekává potlesk, pak má problém celé hnutí.
Jen si dovolím připomenout, že mluvíme o lidech, kteří jsou na vás schopni plivat už jen za to, že si dovolíte přechýlit příjmení nějaké významné cizinky. Protože všichni přeci vědí, že "komolit" cizokrajná ženská jména je hrubě neuctivé, buranské a žádný kultivovaný vzdělaný člověk to nedělá, snad jen ti venkovští balíci, k nimž ještě nedorazila informace o tom, že je to zakázané. Sexismus, voe!
Bohužel se zdá, že jejich feminismus… ehm, pardon, genderový aktivismus se příslušnic dělnické třídy jaksi netýká.

Ani tohle není výjimka, ale spíše jakýsi smutný trend. Dávno jsem si povšimla, že liberální progresivisté si své krásné levicové a lidskoprávní hnutí dělníky a menšinami příliš rozvracet nenechají. Ti první nejsou pro ně dost nóbl a vznešeným levicovým myšlenkám stejně nerozumějí. Ti druzí jsou pak od toho, aby vděčně mlčeli a tleskali progresivistům za to, že jimi přímo nepohrdli. Zvláštní případ jsou pak progresivní muži, jenž zase nesnesou, aby jim ženské kecaly do jejich feminismu.

A to je, přátelé, ten hlavní důvod, proč s nimi nechci mít nic společného.
Malé P.S.: Všichni, kdo budou obhajovat prasáka, či jeho "levicovou" smečku, budou automaticky smazáni a zablokováni. Misogynních úchylů potkávám dost v životě, nepotřebuji je mít ještě na svém blogu.

P.P.S.: Smazané příspěvky rozhořčených prasáků, jež se pokoušeli obhájit neobhajitelné, si byly překvapivě podobné. Jeden jak druhý útočily na oběť trvajíce na tom, že si sexuální agresi vlastně zasloužila, neboť prasáka "vyprovokovala" svým "nevhodným" chováním a řečená oplzlost byla vlastně spravedlivým trestem. Jeden se dokonce dušoval, že ona nebohá operátorka byla "děvka", protože zasílala pornografii (sic!!!) Jak na to přišel nevím a nechci vědět.
Samozřejmě, to, že si prasáci své útoky racionalizují tím, že své oběti zařazují do jakési kategorie "necudných" žen, na něž se útočit nejen smí, ba je to přímo žádoucí, jsem už zmínila. Přes to bych to ráda ještě zdůraznila a to ze dvou důvodů:
Jednak pro liberální "levičáky"je v tomto případě necudnou děvkou prekarizovaná chudá žena a oni se mohou přetrhnout, aby ji tímto způsobem dehumanizovali.
A dále! Je úplně jedno, zda je tou "provokací" nechtěná obchodní nabídka, či minisukně. Příště si něco najdou i na vás!

Jak měly správně dopadnout Avengers: Endgame

9. july 2019 at 22:03 | Melkora |  Recenze, filmové a literární


Právě jsem dokoukala nejnovější Avengers s názvem Endgame, (před)poslední to blockbuster z dílny nakladatelství Marvel, konkrétně jeho filmové sekce. (Poslední je další Spider-Man)
Což o to! Fanynka Marvelu bych jako byla, z toho filmového jsem ovšem nadšená výrazně méně. Například konec posledních Avengers těžko můžu považovat za šťastný, přestože Tony Stark konečně natáhl brka. Nemohu se totiž zbavit dojmu, že má nějakých deset let zpoždění.
Ale, co!? Od čeho máme fanfikci, kategorii fix-it, než od toho aby přičinlivé fanynky zachránily, co se dá.
Takže jsem zachránila, co se dá. Zde je nový, lepší scénář. Přeji příjemnou zábavu.