Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

December 2018

Tolkien a rasismus! Jak to tedy, krucinál, vlastně je?

14. december 2018 at 22:51 | Melkora |  Politika, kultura, atd.

Zaznamenali jste také kauzu "Tolkien je rasista"? Pokud žijete na zeměkouli a jste trošičku na fanasy, tak nejspíš ano. A co na to temná paní Melkora?

Výsledek obrázku pro tolkien rasista

Charles Augustus Milverton (Jak to bylo doopravdy, třetí díl)

9. december 2018 at 16:36 | Melkora |  Sherlock Holmes, fanfikce

Máme před sebou poslední díl příběhu o králi vyděračů v němž Milverton dojde zaslouženého trestu a Sherlock klidu v duši. Nebo snad ne? Proč vlastně Milverton nemá žádnou manželku, za to ale mimořádně přátelské vztahy se svým tajemníkem?

Slash, Sherlock Holmes/John Watson, Napětí, Nebezpečí, Špetka erotiky, PG 13

Výsledek obrázku pro sherlock holmes pipe fanart

Charles Augustus Milverton (Jak to bylo doopravdy, druhý díl)

8. december 2018 at 12:25 | Melkora |  Sherlock Holmes, fanfikce

V minulém díle jsme se seznámili s králem vyděrčů i jeho špinavým plánem na obohacení se na úkor nebohé lady Frances. Naštěstí je tu ještě Sherlock Holmes, který se, jako bájný rytíř, vrnhe na pomoc dámě v nesnázích a pustí se do boje za její čest. Nebo... že by to bylo jinak?
Už minule jsme se dozvěděli, že Holmes a Milverton se znají. Odkud? Má to snad co dělat s mladíkem jménem Viktor Trevor, jemuž Holmes kdysi psal vášnivé dopisy plné smyslnosti? Co vlastně skrývá Milvertonův zlopověstný sejf?
Dozvíme se v následující kapitole. Možná!

Slash (spíše náznak), Sherlock Holmes/Victor Trevor, Sherlock Holmes/John Watson, Holmes, Watson, Milverton, Agnes Wrightová (OFC), Napětí, Tentokrát bez erotiky.Co z vás udělá feministku

6. december 2018 at 13:42 | Melkora |  Feminismus a ženská práva

Tohle meme jsem našla v jakémsi sedmém, liberálně-feministickém kruhu pekelném a rozhodla jsem se, že ho uvedu na pravou míru:

Takže! Věci, které z vás dělají dobrou feministku: Analyzovat společenský řád, jenž nutí ženy patologicky obsesivně pečovat o svůj vzhled, nosit nepohodlné a často zdraví škodlivé oblečení, potlačovat své vlastní zájmy a přání ve prospěch partnera a performovat podivné sexuální akty odkoukané z porna, které jim samým nepřinášejí potěšení.

Věci, které z vás dělají nikoliv špatnou, ale žádnou feministku: Napadat ženy, které tak činí.


Na obrázku může být: text

Charles Augustus Milverton (Jak to bylo doopravdy)

2. december 2018 at 21:14 | Melkora |  Sherlock Holmes, fanfikce

Vážení čtenáři, Fanoušci Sherlocka Holmese!

Také vás někdy při čtení Doylova kánonu napadlo, že autor, potažmo jeho hlavní hrdina, nám nesděluje úplně všechno? Že si nějaké podstatné informace nechává pro sebe? Konec konců nebylo by to nikterak překvapivé, Sherlock Holmes nikdy neslynul sdílností dokonce ani vůči svému nejbližšímu spolupracovníku, doktoru Watsonovi.
Co když ale chybí ta nejpodstatnější část? Tak, která by konečně vnesla světlo na celý případ? Třeba jako v povídce jménem Charles Augustus Milverton, kde se za celou dobu nedozvíme, kde se vzala ta živočišná nenávist, kterou Sherlock k Milvertonovi chová, ani proč je tak pevně rozhodnut zničit ho i za cenu nemalého osobního rizika.
V této pastiši vyjdou najevo jisté zahanbující skutečnosti, které nám slavný detektiv z pochopitelných důvodů zamlčel.

Slash, Sherlock Holmes/Victor Trevor, Sherlock Holmes/John Watson (náznak) A,C.D. Canon, Charles Augustus Milverton, Gloria Scott, Rating PG 13