Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

November 2017

#MeToo, Definice sexuálního obtěžování pro muže

30. november 2017 at 12:09 | Melkora |  #MeTooKampaň #MeToo, zabývající se sexuální agresí vůči ženám stále běží a nepolevuje. Poprask na sociálních sítích neutichá a asi hned tak neutichne. Původně se tento novodobý fenomén zrodil z aféry mocného producenta a provařeného zvrhlíka Harveyho Weinsteina, ale nakonec se rozšířil po celém světě, vedl k odhalení mimořádného počtu predátorů a zajistil problematice sexuálního obtěžování celospolečenskou pozornost a čelní titulky na stránkách renomovaných médií.
A protože každá akce vyvolává reakci, ozvali se spolu se ženami i muži. Překvapivě nikoliv s omluvami a sliby že se polepší. Nebo alespoň dohlédnou na své nezvedené "spolumuže". Ne! Muži se snaží a to opravdu velmi usilovně, aby ženy zase sklaply.
Pokoušejí se o to mnoha způsoby. Tu házejí vinnu na samotné ženy, tu je obviňují z bájné lhavosti, tu se ohánějí mužskou přirozeností a tak podobně. Ukázali se být v tomto směru velmi kreativními.
Jedním z mnoha takových postupů je mlžení. Sestává v podstatě z toho, že dotyčný zástupce silnějšího pohlaví zarputile trvá na tom, že nemá tušení, co to vlastně takové sexuální obtěžování je a že je to akt nerozeznatelný od běžného flirtování.
"To po mě chceš, abych se přestal dvořit ženám? Abych navždy zanechal svádění? Chceš učinit přítrž onomu smyslnému jiskření mezi mnou a mými zaměstnankyněmi, či kolegyněmi? To chceš?!"
A já na to odpovídám: Vlastně... ano! Pokud nejste schopni rozpoznat, kdy se ženě ještě dvoříte a kdy už ji obtěžujete, zanechte dvoření. Jednou pro vždy! Vlastně bych zašla ještě dál a doporučila vám úzkostlivě se vyhýbat všemu ženskému a ideálně ani nevycházet z bytu. Prospěli byste tím celému lidstvu!
Uvědomuji si však, že to je poněkud nerealistické, připravila jsem vám tedy několik jednoduchých a jasných definic sexuálního obtěžování po jejichž nastudování by vám mělo být vše už konečně křišťálově jasné.Sexuální obtěžování, definice:

Definice č.1: Je to všechno to, co vám už od raného jinošství vtloukají do hlavy, že nemáte dělat ženám.

Definice č.2: To, za co vám maminka doma nabacala, když se dozvěděla, že jste to ve škole dělali spolužačkám.

Definice č.3: To, co ve vás vyvolá hysterický záchvat pokaždé, když se dozvíte, že to někdo provedl vaší partnerce.Definice č.4: To, co děláte ženám bez ptaní, protože víte, že kdybyste se zeptal, nejenom že byste byl odeslán někam hodně daleko a hluboko, ale pravděpodobně i s pěkně mlaskavou fackou návdavkem.

Definice č.5.: To, co nepřestáváte ženám dělat, přes jejich zjevný diskomfort a více, či méně vyjádřené pokusy se vás zbavit.

Definice č.6.: To, co děláte ženám vám podřízeným, protože víte, že ty jediné si vás nedovolí odmítnout.

Definice č. 7: To, co děláte ženám, abyste před nimi demonstroval svou moc a dominanci a připomněl jim jejich podřízené postavení.

Definice č.8: To, co děláte ženám, abyste demonstroval svou moc a dominanci před jinými muži.

Definice č.9: To, co děláte ženám, když je vám jedno, co si o vás pomyslí.

Definice č.10: To, co děláte ženám přes to, že víte, že jejich reakcí na vaše činy bude v nejlepším, skutečně nejlepším, případě jejich lhostejnost.

Definice č.11: To, co děláte ženám, abyste si vybil vztek a pomstil se jim. Třeba za to, že vás převyšují o celých několik tříd a nedaly by vám, ani kdybyste byl poslední chlap na světě.Definice č.12: To, co děláte ženám, když vám na nich v podstatě nezáleží. To, co jim děláte jen kvůli sobě. Abyste si vybyl své vlastní frustrace a komplexy ze své trapné, směšné a zcela zbytečné existence. (Což je, mimochodem, něco, co si možná jen namlouváte, ale spíš ne.)

Definice č.13: To, kvůli čemu máte panickou hrůzu z gayů, protože jste přesvědčeni, že se k vám budou chovat stejně, jako vy se chováte k ženám.

Definice č.14: Všechno to, co neděláte ženám, když je opravdu chcete svést, ať už se je snažíte dostat do postele, nebo do kostela. Když chcete ženu svést, vyhýbáte se až úzkostlivě všemu, co by ji mohlo popudit, kdyby to měla být sebevětší blbost.
Až když definitivně rezignujete na jakékoliv pokusy o svádění, startuje sexuální obtěžování. Sexuální obtěžování je to všechno ve vás, co nepramení z obdivu, úcty a touhy. A už vůbec ne z lásky! Jen z nenávisti! Ze zášti, z raněné ješitnosti, z pohrdání z nezvládnutého chtíče a nezvládnuté sexuality. Pochopitelně, té vlastní!
Nejhorší na tom je, že někde hluboko to dávno víte. Jen si to zoufale nechcete přiznat. Neodvážíte se čelit svým vlastním démonům. Vyplivnout své hnusy na ženy, vám prostě připadá snažší.

Výuka lesního elfa, Nepřítel

24. november 2017 at 1:05 | Melkora |  Umění milovat
Po hádce a sporu tu máme jedno usmiřování. Jak asi dopadne?

Slash, Legolas/Marghul, Rating PG 13, Vnitřní rozpory, Emoce na pochodu, Lehce erotické

#MeToo, Jak umlčet potížistky: Návod pro muže

19. november 2017 at 16:19 | Melkora |  #MeToo
Jako každé feministce i mě bylo nedávno vyčteno, že se příliš zaměřuji na ženy. A bylo mi to vyčteno v souvislosti s aktuální kampaní Metoo která hnula Amerikou, posléze i zbytkem světa a nevyhnula se ani našemu malému provinčnímu českému rybníčku. No... co k tomu dodat?! Snad jen to, že kritici asi úplně správně nepochopili předponu fem- ve slově feminismus. Pro ty, co si stojí na vedení: Má to být o ženách!!! Nicméně, abych ukázala dobrou vůli, skutečně jsem stvořila něco pro muže. Učinila jsem tak po důkladné analýze četných textů, oficiálních i soukromých, které už čeští muži k tématu stačili vyplodit.
Proto věřím, že se jim tento návod bude hodit.


#MeToo, Možná jednou...

14. november 2017 at 15:17 | Melkora |  #MeToo


Možná jednou budeme mít generaci dívek, které vyrostly, aniž by poznaly tenhle pocit.

#MeToo, O mužích, kteří používají své penisy jako zbraně

14. november 2017 at 12:07 | Melkora |  #MeToo
...protože přesně tak to dělají!


Výuka lesního elfa, Rudé světlo

10. november 2017 at 16:24 | Melkora |  Umění milovat
Další kapitola je opět spíše povídací. Dozvíme se v ní, jak se to ve skutečnosti má s tělesným obcováním. Nejedná se jen o takové ty známé, profláklé pohyby. Je to magické!

Slash, Legolas/Marghul, Skřetí magie, Povídání, Rating GVýuka lesního elfa, Co nám velí čest

5. november 2017 at 0:37 | Melkora |  Umění milovat
Zdá se, že naše nestydaté princátko svému skřetímu druhovi něco dluží. A nesplácet dluhy je nečestné, že? Jak se s tím Legolas asi popere?

Slash, Legolas/Marghul, PWP, Rating M

Sexuální obtěžování: Ty taky? Ani omylem!

2. november 2017 at 18:40 | Melkora |  #MeTooV souvislosti s nedávným hollywoodským sexuálním skandálem - pokud jste to nezaznamenali, jistý übervýznamný hollywoodský producent jménem Harwey Weinstein byl obviněn z léta trvajícího sexuálního zneužívání svých kolegyň a podřízených - tak spolu s tímto skandálem se nám, napřed v Americe, potom po celém světě rozšířila jistá výzva, známá pod označením #MeeToo. Na twitteru na facebooku, na youtube i mimo virtuální prostor se k ní přihlásilo neuvěřitelné množství žen, které den za dnem sdílí stále větší množství svých hororových zkušenosti s muži. Je to úplný příval a zdá se, že to nikdy nebude mít konce.

Spolu s nimi se, jak už to tak bývá, vyrojilo i neuvěřitelné množství mužů, kteří se snaží tuhle nejnovější tsunami zastavit. Pokoušejí se o to prostředky nejrůznějšími, více, či méně neférovými, protože ostatně, jak chcete férově umlčet ženy, které poprvé v životě křičí do světa své frustrace, vyvolané mužským sexuálním násilím?
Jedna z mnoha metod, velmi účinná, proto také široce oblíbená se jmenuje, "A co muži?" Skládá se z jediné velmi jednoduché premisy. Podle ní by ženy měly sklapnout. Znova si zamknout všechny své stížnosti a námitky hluboko v sobě a už nikdy více nemluvit o svých bolestných zkušenostech. Měli by, tak jako před tím trpět v naprosté tichosti a naučit se to nějak snášet a to z jednoho jediného důvodu.
Mužům se to přece občas stává taky!
Co na to říct?! Inu, ano! Stává! A z nějakého důvodu to znamená, že ženy bránící se proti sexuálnímu násilí spáchaném na svých osobách jsou sobecké a bezohledné, protože se napřed nepostarají o muže, kteří údajně také strašlivě trpí.
Na chvíli si představme, že tento argument dává alespoň elementární smysl a zkusme ho vzít vážně. Pak bych ovšem chttěla položit pánům několik jednoduchých otázek.
Nuž, pánové, jste připraveni na divokou jízdu? Pokud ano, tak hurá do toho!

 • Začneme od začátku! Kolik vám bylo, když jste si poprvé všimli, že se na vás dospělé ženy dívají sexuálně? Méně, než patnáct?

 • Vyvolalo to ve vás obavy a úzkost?

 • Varovali vás vaši rodiče před nebezpečími, které mladým naivním chlapcům hrozí od cizích dospělých žen?

 • Zakazovali vám kvůli oněm fatálním nebezpečím chodit na určitá místa a nutili vás vracet se domů v určitou dobu, nejlépe v doprovodu prověřeného dospělého?

 • Kolik vám bylo, když toho nechali? Méně než třiadvacet?


 • A co vy? Vyhýbal jste se, či se dodnes vyhýbáte určitým místům (tmavé uličky, zšeřelé parky, opuštěná parkoviště...) ze strachu před agresivními sexuálními násilnicemi?

 • Když máte nasednout do automobilu (včetně taxíku), který řídí osamělá žena, přemýšlíte, zda je to pro vás bezpečné? (A to bez souvislosti s tím, jak dobrá je ona žena řidička.)

 • Znervózníte, když se za noci vracíte sám domů a všimnete si, že za vámi už delší dobu kráčí cizí žena?

 • Vracel jste se někdy sám domů a v ruce svíral klíče jako zbraň?

 • A co když jdete po ulici a proti vám si to hasí skupinka rozjařených, evidentně podnapilých žen? Přejdete raději na druhý chodník, než byste riskoval jejich oplzlé poznámky, či rovnou doteky?

 • Přemýšlel jste někdy, zda si raději v podvečerních hodinách odpustit cestu kolem restauračního zařízení v obavách z vulgárních pokřiků nebo dokonce útoků partiček alkoholem posilněných žen?

 • Když cestujete nočním vlakem, zneklidní vás, když k vám do kupé přistoupí cizí žena? Uvažujete pak nad tím, zda si z bezpečnostních důvodů raději nepřesednout?

 • A co v práci? Musel jste se někdy nechat "oblézat" svou odpudivou přestárlou vulgární šéfovou, protože vám naznačila, že se od toho odvíjí vaše další hladká existence ve firmě, abyste si posléze od vašich kolegyň musel vyslechnout poznámky o bezcharakternách zlatokopech, dělajících kariéru přes postel?

 • Už jste se někdy koženě usmíval a dumal, jak elegantně a bez ztráty květinky vybruslit ze situace, kdy vám vaše kolegyně, či nadřízené ve věku vašich (pra)rodičů dělají nestydaté návrhy, vilně na vás zírají, či na vás rovnou sahají?

 • Kolikrát jste se to pokoušel vydržet s tím, že problémy, které byste si v práci nadělal, kdybyste se bránil za to nestojí? Alespoň jednou?

 • A když už vám s definitivní platností došla trpělivost a ohradil se, byl jste okřiknut s tím, že se v podstatě nic nestalo, že to byla jen sranda, že nemáte smysl pro humor a že jsou s vámi jen potíže?


 • Kolikrát se vám stalo, že se vás, třeba i zcela cizí žena bez vašeho svolení, či přímo proti vaší vůli dotkla vašich intimních partií? Před lidmi?

 • Existují místa či situace, o nichž vám bylo řečeno, že se jim musíte jako muž vyhýbat, abyste minimalizoval riziko sexuálního útoku vůči své osobě?

 • Byl jste někdy, po té co jste byl napaden sexuální násilnicí, ještě seřván (dokonce i policií), že si za to můžete sám, protože jakožto muž máte sedět doma a nikde se necourat?

 • Už se vám někdy stalo, že jste otevřel svou virtuální schránku, jen abyste v ní nalezl spoustu oplzlých vzkazů sexuálního charakteru od naprostých cizinek, někdy i s obrázky?

 • Kolikrát jste musel uklidňovat, či utěšovat svého mužského příbuzného, známého, či kamaráda, na něhož sexuálně zaútočila nějaká žena?

 • Už jste si někdy s vašimi mužskými kamarády vyměňovaly typy, jak se vyhnout sexuálním útokům agresivních žen?


Dočetl jste až sem? Pokud ano, tak vám gratuluji! Bylo statisticky dokázáno, že většina mužských čtenářů to dá maximálně k bodu čtyři, než jim vzteky vybuchne hlava a začnou smolit rozhořčenou odpověď plnou hrubek a vulgarit. Takže ačkoliv jste jedním z mála hrdinů, kteří to dají celé, ještě jste nevyhrál. Protože pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděl "ne", či "nikdy", jsou veškeré vaše argumenty typu "A co muži?" zcela neplatné.