Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

January 2016

Na domácí frontě, desátá kapitola

28. january 2016 at 12:20 | Melkora |  Na domácí frontě
Jednoho krásného dne se Marghul rozhodl, že je na čase, představit svého nového ghumtug rodině. Věci se bohužel nehýbaly zrovna přesně tím směrem, kterým možná doufal.
První večer v novém domově začíná nabírat neočekávaný směr
AU, nebo chcete-li skok časem, Legolas/OSC, Romance/erotika, GangBang (náznak), Rating M

Moje třetí stanovisko v silvestrovské aféře se sexuálním obtěžováním v Kolíně nad Rýnem

22. january 2016 at 0:10 | Melkora |  Sexuální násilí v Kolíně nad Rýnem


Čeští muži: Islám nemá žádnou úctu k ženám! Ty hnusná sluníčkářská bestie!

Čeští muži: Islám schvaluje násilí na ženách a pokud si myslíš něco jiného, zasloužila bys pořádně znásilnit bandou zuřivých nadržených islámských fundamentalistů. (Slinty, slinty!)

Čeští muži: Islám brání ženám svobodně si volit způsob odívání. Okamžitě si sundej ten hidžáb, nevidíme ti do výstřihu!

Čeští muži: Islám bere ženám jejich důstojnost! Ženská "důstojnost" je umístěna na hrudi.

Čeští muži: Islám vnucuje ženám roli hospodyní a brání jim tak v seberealizaci. Každý přece ví, že pravou přirozeností ženy je pečovat o domácnost a NAVÍC ještě chodit na plný úvazek do práce.

Čeští muži: Islám znemožňuje ženám svobodně projevit svou sexualitu. O tom, co je a co není svobodná ženská sexualita, rozhodujeme my!

Čeští muži: Islám diskriminuje ženy! V rámci boje za ženská práva je třeba zničit islám! Islámský feminismus? O tom jsme v životě neslyšeli a ani nás to nezajímá. Všechny feministky jsou beztak šílené krávy.

Čeští muži: Islám systematicky umlčuje ženské hlasy! Že si muslimky myslí něco jiného? Jsou to hlupačky s mozky vymytými islamistickou propagandou! Nebudeme je poslouchat!!

Čeští muži: Důležité je pouze to, co nám o Islámu říkají exmuslimky. My rozhodujeme o tom, které ženské názory jsou relevantní a které nikoliv.

Čeští muži: Máš obrovské štěstí, že žiješ v této úžasné zemi, kde jsou ženy zcela rovnoprávné a s tak úžasnými muži, jako jsme my. Tak nepyskuj a buď vděčná, že nejsme jako ti hrozní muslimové.

Moje stanovisko v silvestrovské aféře se sexuálním obtěžováním v Kolíně nad Rýnem 2

20. january 2016 at 11:13 | Melkora |  Sexuální násilí v Kolíně nad RýnemCo jsem si vyslechla od českých mužů, když jsem se svěřila, že jsem byla někde na nějaké akci sexuálně obtěžována... bělochem: (Připomínám, že jsou to ti samí muži, kteří se dnes hlasitě pohoršují, nad sexuální agresivitou afrických imigrantů, z Kolína nad Rýnem.)

"Proč jsi tam vůbec chodila?! A sama!? Pila jsi tam? Flirtovala? A navíc v tomhle?? No, když nosíš takhle upnuté minisukně, tak se nemůžeš divit, když si chlapi začnou myslet, že jsi volně k dispozici.

A, vůbec! Měla sis to nějak vyřešit. Třeba mu dát facku, nebo tak. Mě to nezajímá! Nemůžeš přeci po mně, a tím míň po státu chtít, aby řešil takové prkotiny. Navíc, ten chlap byl opilý, takže se to vlastně ani nepočítá. Bereš to moc vážně! Vždyť se v podstatě vůbec nic nestalo."

Moje stanovisko v silvestrovské aféře se sexuálním obtěžováním v Kolíně nad Rýnem

14. january 2016 at 10:49 | Melkora |  Sexuální násilí v Kolíně nad RýnemČeští muži: Sexuální obtěžování se anglicky řekne sexual harrasment. Co takhle začít tomu říkat "sexuální harašení"? Zní to mnohem vtipněji. Ha, ha, ha!

Čeští muži: Sexuální obtěžování neexistuje!! Je to jen výmysl frustrovaných neukojených amerických feminacistek, které fanaticky nenávidí muže.

Čeští muži: Sexuální obtěžování neexistuje!! Ve skutečnosti je to jenom taková nevinná sranda. Flirtování! A nás to tak strašně baví! A ženy taky! Že prý se s tím ženy nesouhlasí? Blbost!! Každá to chce a ta, co tvrdí, že to nechce má prostě jen vztek, že zrovna jí si nikdo nevšímá.

Čeští muži: Sexuální obtěžování neexistuje!! Ženy, jež si na něj stěžují úřadům jsou lhářky! Vymýšlejí si neexistující zločiny, aby se pomstily svým nevinným mužským kolegům a známým za... eh, momentálně nás sice nenapadá nic, za co by se mohly chtít pomstít, ale co na tom!? Ženy jsou od přírody pomstychtivé.

Čeští muži: Tak dobře, dejme tomu, že sexuální obtěžování existuje, ale ženy si za ně stejně mohou sami! Nemají provokovat pachatele minisukněmi! Jen pomyslete! Takový nevinný muž spatří ženský zadek a navíc tuší, že v okolí není ani noha, takže mu to s největší pravděpodobností projde. Jak se má, chudák, ovládnout?!?

Čeští muži: Tak dobře, dejme tomu, že sexuální obtěžování existuje, ale ženy si za ně stejně mohou samy! Nemají se nikde courat! Auta přeci taky zamykáme, peněženky nenecháváme bez dozoru a banky zajišťujeme ostrahou. Přirovnávat ženy k věcem je sranda!

Čeští muži: Ty chceš zavést zákony proti sexuálnímu obtěžování? Jsi neukojená feminacistka fanaticky nenávidící muže. Potřebovala bys pořádně oš...

Čeští muži: Ty chceš zavést zákony proti sexuálnímu obtěžování? Ten nesmysl není vůbec potřeba. Silná a sebevědomá žena si s s něčím takovým hravě poradí sama. Třeba... třeba... třeba dá útočníkovi facku. Ty snad nejsi silná a sebevědomá žena???

Čeští muži: Ty chceš pomáhat uprchlíkům z blízkého a středního východu? Jsi vlastizrádkyně, která by potřebovala od těch barbarů pořádně oš... (Následuje velmi detailní popis toho, jak bych si zasloužila být oš... plný překlepů a pravopisných chyb, obzvláště pak ke konci, protože jednou rukou se přeci jenom špatně píše.)

Čeští muži: Sexuální násilí na uprchlicích a imigrantkách? Pravda! Ti odporní muslimáči je strašně týrají. Že se jim máme pokusit nějak pomoci? Zbláznila ses?

Čeští muži: Sexuální násilí na uprchlicích a imigrantkách páchané bělochy? Eh... to nás nezajímá! Barevné ženy jsou beztak všechny děvky. *

Čeští muži: Četli jste, co se stalo v Kolíně nad Rýnem? Ti hnusní uprchlíci tam sexuálně obtěžovali naše ženy!! Chraňme naše ženy! Naše ženy!! Naše!!!

* Varianta pro barevné muslimky: Muslimky mají mozky vymyté náboženskou propagandou, takže když je přátelsky a vstřícně poplácáme po zadku, nepochopí to a stěžují si... Což ovšem ještě neznamená, že to nejsou děvky.

Černá Hermiona, aneb nejsme rasisté (Ale!)

11. january 2016 at 18:42 | Melkora |  Harry Potter, Blasfemie


Jakési londýnské divadlo se nedávno rozhodlo, že zinscenuje hru na motivy Harryho Pottera, slavné to knižní ságy (nejen) pro děti, jejíž autorkou je neméně slavná J. K. Rowlingová. Příběh se má odehrávat patnáct let po té co hlavní hrdinové, Harry, Ron a Hermiona, ukončili školní docházku a tím i celou sérii a ponese název Harry Potter a prokleté dítě.
Chtělo by se říct, nudná lokální zpráva, zajímavá leda tak pro fanoušky Harryho Pottera, kteří to mají blízko do Londýna.
Omyl, přátelé! Hluboký, katastrofální omyl! Do role Hermiony totiž byla totiž obsazena... tramtadadá... černoška! Konkrétně pak jistá jihoafrická herečka jménem Noma Dumezweni.


Pokud jste si po přečtení této informace pomysleli něco jako, "hm... a"? Nebo, "no, zajímavý nápad," a pustili to z hlavy, pak vězte, že jste na tom podobně, jako já. Pro zbytek světa, či, lépe řečeno, pro jeho bělošskou část, se ovšem tato prostá událost stala důvodem k rozpoutání globální hysterie.
Potřebu vyjádřit své komentáře k londýnskému castingu, najednou pocítili úplně všichni včetně těch, kteří až donedávna měli sotva matné tušení, že něco jako Harry Potter vůbec existuje a kteří v žádném případě nejsou rasisté. (Což vím, protože mi to sami řekli.)
Na základě důkladného studia jejich webových a facebookových komentářů jsem došla k závěru, že existuje určitý soubor pravidel, jichž by se režiséři měli během konkurzů striktně držet. Tady jsou!
Hlavní role nemůže ztvárněna barevným hercem, když:

1. Autor/ka předlohy se nijak explicitně nevyjádřil/a, jakou pleť má její postava, nicméně uvedl/a jisté skutečnosti, které by mohly naznačovat, že je původu minimálně smíšeného (Viz Hermioniny hnědé, kudrnaté a velmi nepoddajné vlasy.)

2. Autor/ka předlohy se někde na začátku letmo zmínil/a, že postava je bělošského původu, na další vývoj příběhu to ovšem nemá sebemenší vliv. (Viz úvahy o tom, že příštím Jamesem Bondem by mohl být černoch.)

3. Autor/ka předlohy nikde explicitně nezmiňuje, jakou pleť má její postava, ovšem při tvorbě svého fantazijního světa se nechal/a (byť lehce) inspirovat severskými mýty a legendami - které mimochodem, také nikde explicitně nezmiňují, jakou pleť která mytická bytost má. Viz Heimdall, slepý strážce vchodu do Asgardu (Idris Elba) v Marvelovském filmovém univerzu, či jeho temní elfové z druhého dílu Thora s názvem Temný svět z r. 2013

4. Když barva pleti hlavní postavy nemá na děj pražádný vliv, ovšem dotyčná postava už někdy v minulosti vystupovala jako běloch. (Viz Johny Storm v nové Fantastické čtyřce z r. 2015)

5. Když v předloze, ani v jiných materiálech není explicitně řečeno, jaké barvy je postava a na děj filmu to nemá pražádný vliv, ovšem (bělošští) fanoušci si ji prostě nedokáží představit jako černocha/černošku. Viz postava Ciny z v třídílné série Hladové hry (2012), či zběhlého stormtroopera Finna z nových Hvězdných válek (pod názvem Síla se probouzí). Podobné kontroverze vzbudil i černý vulkánec Tuvok vystupující v seriálu Star Trek, Voyager a úvahy, že by dvanáctého doktora Who mohl hrát černoch, britský herec afrického původu Joseph Patreson.

6. Autor/ka předlohy jasně uvede, že její postava má tmavou pleť, ovšem (bělošští) fanoušci si ji prostě nedokáží představit jako černocha/černošku. A zde nám jako příklad opět poslouží Hladové hry, a postava dívky Rue (v českém překladu Routa), která byla, v souladu s předlohou obsazena černošskou herečkou Amandlou Stenberg.Režiséři opusů s tmavšími hrdiny mají oproti tomu poněkud snažší práci, neboť bílí herci v rolích neodpovídajících jejich rase tu a tam vystupovat mohou. Příkladů je celá řada.
Kdy tedy může být hrdina ztvárněn bělochem?

1. Když autor/ka explicitně neuvede, jaké barvy je její postava (Téměř všechny filmy, jaké kdy byly natočeny)

2. Když autor/ka explicitně uvede, že její postava není bílá. Doslova, že má "olivovovou pleť, černé vlasy a šedé oči", například Katniss Everdeen, hlavní hrdinka již výše zmiňovaných Hladových her, ve filmu stvárněna blondýnou Jennifer Lawrence. Nebo arab Ra´s ak Ghul ve filmu Batman začíná z r. 2005, kterého hraje Liam Neeson, Ir žijící v Americe.

3. Když postava má být dle autora/autorky rasově smíšená. Například postava Mindi Park z Marťana (film z roku 2015), která byla stvořena jako koreo-američanka, či Alison Ng z filmu Aloha (2015), jež má podle autora předky havajské a čínské.

4. Když je příběh explicitně založen na tom, že jedna z hlavních postav je indián.
Vinnetou, celá série, Osamělý jezdec z roku 2013 s Johny Deppem v roli indiána Tonta
5. Je - li hlavní postava žid a děj se odehrává v biblických dobách. A jako příklad tu máme hned dva Mojžíše jednoho ztvárnil angličan Christian Bale ve filmu Exodus a druhý Mojžíš představovaný ve filmu Desatero přikázání modrookým a světlovlasým Charltonem Hestonem.

6. Je-li postava severoafrického, či středoasijského původu. Viz Princ z Persie z r. 2010, kde hlavní roli ztvárnil Jake Gyllenhaal, modrooký američan se švédskými předky. Dále bych si dovolila uvést jednoho modrookého Čingischána z roku 1956 (film Dobyvatel), kterého představoval John Wayne.


7. Je-li postava severoafrického, či středoasijského původu a byla už dříve ztvárněna hercem tmavé pleti, jak je tomu ve filmu Star Trek: Do temnoty (2013), kde do role indického padoucha Khana Nooniena Singha nebyl obsazen nikdo menší, než idol dívek, angličan Benedict Cumberbatch.

8. Je-li postava východoasijského původu. Jak můžeme vidět např. ve filmu Dragonball: Evoluce (2009) kde většinu hlavních rolí hrají běloši a který byl natočen na motivy japonské mangy.

9. Je-li film založen na skutečné události, kterou prožil někdo barevný. Příklady: Manželka vědce Johna Nashe z filmu Čistá duše, představovaná běloškou, jenž byla ve skutečnosti hispánského původu, ošetřovatelka Brandi z filmu Střet, opět bílá v realitě ale černá. Nebo Word trade center z roku 2006, kde roli černého záchranáře převzal běloch William Mapother

10. Je-li film založen na skutečné události a zabývá lidskými právy. Zde mám na mysli film jménem Stonewall z r. 2015 o boji za queer práva, pojednávající o událostech ze 70. let v USA. Autor (neodpustím si poznámku, že sám je gay) v něm blahosklonně vynechal barevné transsexuální aktivistky, obzvláště pak Marshu P. Johnson a Silvii Riveru, které ovšem v realitě hrály role zcela zásadní.

11. Je-li film založen na egyptských mýtech. Viz film Bohové Egypta (2016) s komplet bílým castingem.

12. Když postava mluví. Viz přeobsazení Levandule Brownové v Harry Potterovi. Ač ji původně hrála černá dívka, v Princi dvojí krve, kde měla větší part, už to byla běloška.

13. Pokud je přímo v názvu předlohy uvedeno slovo "Mouřenín". Ano, v tomhle případě už to skutečně vypadá trochu hloupě, když hlavní roli hraje běloch, takže je nutné milého herce trochu ho přetřít krémem na boty. Jak to učinili siru Laurenci Olivierovi ve filmu Othello z roku 65.Na domácí frontě, devátá kapitola

7. january 2016 at 15:52 | Melkora |  Na domácí frontě
Jednoho krásného dne se Marghul rozhodl, že je na čase, představit svého nového ghumtug rodině. Věci se bohužel nehýbaly zrovna přesně tím směrem, kterým možná doufal.
První večer v novém domově začíná nabírat neočekávaný směr
AU, nebo chcete-li skok časem, Legolas/OSC, Romance/erotika, GangBang (náznak), Rating M