Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Leden 2019

"Flastenci" versus "lepšolidé" aneb český politický bizár (je to ještě bizarnější, než si myslíte)

7. ledna 2019 v 14:28 | Melkora |  Politika, kultura, atd.

Díky vánočnímu projevu prezidenta Zemana se nedávno rozšířil pojem "lepšolidé". (Rozuměj, rozšířil mezi lepšolidmi, kteří do té doby netušili, že se jim tak říká.) Příslušníci "lepšolidí" ovšem také používají celou řadu dehonestačních výrazů, jimiž častují své protivníky. Nejvíce se ujal termín "flastenci".
Čirou náhodou jsem tak nějak příslušnicí obou skupin, ačkoliv opravdu nepatřím ani do jedné. Kdo jiný by měl tedy objektivně a nezaujatě zhodnotit, jak to v nich chodí?
Tak jsem se tedy do toho pustila!
Mimo jiné i proto, že tento politický bizár má - pro někoho možná překvapivě - hodně paralel s mým milovaným světem Pána Prstenů.O mužích, kteří spílají sexuálním násilníkům (feministická analýza)

3. ledna 2019 v 16:51 | Melkora |  Feminismus a ženská práva

Mluví-li se o sexuálním násilí, řídí se mnozí muži často podle jednoho a téhož schématu.
Zmíní se o ženách, které jsou s nimi nějakým způsobem spřízněné, nejčastěji manželkách, dcerách, či přítelkyních a začnou dramaticky popisovat, co strašného by provedli tomu mizerovi, který by si dovolil na ně sáhnout.
Na první pohled (či snad poslech) může tahle zdánlivá ochota bít se za svou dámu působit oddaně, neohroženě, či dokonce přímo romanticky, ovšem podle mých zkušeností se jedná o poměrně univerzální důkaz toho, že před sebou máme sexistu.
Pojďme si tedy na jejich nesmlouvavá vyjádření posvítit zblízka a přijít na to, kde je háček.
Co vlastně muž opravdu říká, když spílá násilníkovi, který se dovolil sáhnout na některou z "jeho" žen?