Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Harry Potter, blasfemie

13. prosince 2015 v 17:07 | Melkora |  Harry Potter, Blasfemie

Vážené čtenářky, vážení čtenáři!

Jak jsem slíbila, přináším cyklus Harry Potter blasfemií. Jednotlivé blasfemie jsem si zaznamenala tak jak mě v průběhu četby napadaly a jsou tedy (přibližně) chronologické. Přeji příjemnou zábavu!
Obsahuje spoilery!


 • Seznamte se prosím, s J.K. Rowlingovou, ženou nadanou tak obrovským talentem a imaginací, aby dokázala stvořit svět, obývaný jednorožci se stříbrnou krví, ale ne dost obrovským na to, aby byla schopná napsat kvalitní nestereotypní silnou a úctyhodnou ženskou hrdinku.
 • Říká se, že za každým úspěšným mužem je žena, se kterou je špatně zacházeno. V příbězích o Harry Pottrovi se tato žena jmenuje Hermiona Grangerová.


 • Právě jsem se rozhodla! Přečtu si celou ságu a narazím-li na jednu postavu, která bude z feministického hlediska alespoň na čtyři mínus, půjdu a bouchnu šampáňo. • Nápad na novou drinking game! Budeme si číst libovolného Harryho Pottera a pokaždé, když zaslechneme něco sexistického, cvakneme si. Za chvíli budeme pod stolem!

 • Už dlouho jsem se nesetkala s tak blatantní, do očí bijící a učebnicovou Mary Sue, jako je Harry Potter. Sexismus ještě snesu. (Asi už jsem zvyklá!) Ale tohle? Nevím, nevím! Dejž to Melkor, ať mám dost síly!


 • Ne, já to prostě nevydržím! A to jsem si myslela, že sci-fi, fantasy hrdinkou s níž je nakládáno suverénně nejhůře, je Leia Organa. Jo, tůdle Hermiona, by si mohla pískat, kdyby s ní Ron a Harry zametali jen tak, jako Han Solo s Leiou.


 • Tohle je přesné! Já jsem přelouskla tři a došla jsem k závěru, že tato série se, bez ohledu na to, co je uvedeno na titulce, ve skutečnosti jmenuje Hermiona Grangerová. A je to smutný příběh o dívce s obrovským talentem a pílí, která ovšem z nějakého nepochopitelného důvodu ztrácí čas s jakýmisi dvěma přísavkami jménem Ron a Harry.

 • Díky odhalení od jisté vášnivé fanynky o některých neblahých aspektech ze života mistryně (Věděli jste, že byla obětí domácího násilí a na psaní se dala z hladu?), se mi leccos na vztahu Hermiony Grangerové a Rona Weasleyho, začíná jevit v jiném světle.
  Představme si ženu, velmi talentovanou, velmi inteligentní, velmi schopnou. Představme si vedle ní muže, který výše zmiňovanými vlastnostmi zrovna neslyne. Přes to, nebo možná právě proto, tu ženu při každé vhodné příležitosti stírá, uráží a ponižuje. Ovšem v momentě, kdy se mu tato nějakým způsobem vzdálí, začne chovat majetnicky, se sklony k agresivitě... Což si ona dáma mylně vyloží, jako romantické gesto...
  Mám za to, že J.K. Rowlingová nemá dodneška ani páru, o co vlastně šlo v jejím nechvalně proslulém prvním manželství. • Eh, já mám dost! Harry Potter je ultimátní Mary Sue a Hermiona je ta nejinteligentnější a nejschopnější osoba na celé škole a já už nesnesu jak se zahazuje a ponižuje s těmi dvěma šašky, kteří jí absolutně nejsou hodni.
 • Ženy v Harry Potterovi: Špitají, hyhňají se, pochychtávají, ječí, vřískají, piští, vřeští, kvílí, kvičí, vzdychají, škytají, naříkají, bědují, lkají, sténají, fňukají, kňourají, štkají, vzlykají, zalykají se, stýskají si, hartusí, hudrují, hulákají, burácí, povykují, vyvádějí, vyjí, skřehotají a řádí jako tajfun.
  Muži v Harry Potterovi: Mluví


 • Konec! S definitivní platností začínám fandit Voldemortovi. Aby to tam všechno vybil!!!

 • Dolores Umbridge by byla jen další protivná otravná ženská na vysokém postu z dlouhého seznamu protivných otravných ženských na vysokých postech, kterými je svět Harryho Pottera přímo nadupán. Nicméně, přesto jsem ráda, že se tam objevila, neboť jen díky ní, Harry Potter prošel Bechdel testem.


 • Sedmý díl, druhá čtvrtina a Harry Parchantt ještě pořád žije! Jestli to takhle půjde dál, přísahám, že ho zabiju sama. Napíšu nějakou drsnou fan fikci, ve které ho oddělám, jak hada! A nemíním se s tím crcat, jako smrtijedi. Nemíním se zdržovat s nějakými kouzlíčky. Starý dobrý magnum 357 za mě odvede všechnu práci během pěti minut hned v prvním odstavci. A pak se vrhnu na tu povedenou Weasleyovic famílii. A tu si vychutnám!

 • Celý čarodějnický svět obdivuje Harryho Pottera za to, že asi sto sedmdesátkrát pětkrát porazil Voldemorta, při tom první vítězství mu zajistila jeho matka a zbytek Hermiona. Proč ti tupci smrtijedi prostě nezabijí Hermionu? Harry by bez ní přežil cca pět minut.


RIP Severus Snape

 • Nejcharismatičtější, nejhlubší a nejpropravcovanější charakter celé série Harryho Pottera. Vlastně jediný charismatický, hluboký a propracovaný charakter celé série Harryho Pottera. A Rowlingová ho jen tak zabije!
  Takové plýtvání postavami!

 • Kdesi jsem četla rozhovor s J.K. Rowlingovou v němž uvedla, že manželství Rona a Hermiony by bylo nejspíš problematické. Já si to nemyslím! Myslím si, že jednoho krásného dne se Ron z Hermiony pokusí vymlátit duši. A Hermiona bude utíkat, v noci, s igelitkou v jedné a dvěma vystresovanými dětmi v druhé ruce, pak se bude rok někde zoufale plácat v bídě a osamění a nakonec napíše úžasnou knihu pro děti, která z ní udělá dolarovou milionářku.
  A pak, když bude mít trochu štěstí, tak Viktor Krum bude mít třeba pořád ještě zájem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ester ester | 13. prosince 2015 v 19:00 | Reagovat

Pekne napisane.... i ked hrozostrasne vizie....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama