Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Prosinec 2015

Na domácí frontě, osmá kapitola

30. prosince 2015 v 16:48 | Melkora |  Na domácí frontě
Jednoho krásného dne se Marghul rozhodl, že je na čase, představit svého nového ghumtug rodině. Věci se bohužel nehýbaly zrovna přesně tím směrem, kterým možná doufal.
První večer v novém domově
AU, nebo chcete-li skok časem, Legolas/OSC, Romance/erotika, GangBang (náznak), Rating M

Harry Potter, blasfemie

13. prosince 2015 v 17:07 | Melkora |  Harry Potter, Blasfemie

Vážené čtenářky, vážení čtenáři!

Jak jsem slíbila, přináším cyklus Harry Potter blasfemií. Jednotlivé blasfemie jsem si zaznamenala tak jak mě v průběhu četby napadaly a jsou tedy (přibližně) chronologické. Přeji příjemnou zábavu!
Obsahuje spoilery!

Co jsem se naučila z Harryho Pottera

2. prosince 2015 v 0:08 | Melkora |  Harry Potter, BlasfemieI. Principiální postřehy:


1. Pokud nějaká ponížená utlačovaná menšina začne spřádat plány, spřádá plány nikoliv na své povznesení a zrovnoprávnění, ale na ovládnutí světa a podrobení si nebohé většiny.
2. Těmto spiklencům se, jak by si někdo mohl myslet, neříká židozednáři, nýbrž smrtijedi.
3. Smrtijedi se vyznačují tím, že pocházejí ze "špatných rodin".
4. Narodit se do "špatné rodiny" bez "milujících rodičů" je osudové. Nevyhnutelně pak následuje Zmijozel, bezvýhradné propadnutí zlu, Azkaban a nakonec bídná smrt z rukou strážců dobra. Ideálně, pubertálních strážců dobra.
5. Pokud se v HP universu narodíte do špatné rodiny, máte v podstatě dvě možnosti. Tuto, anebo se můžete stát oddaným služebníkem Harryho Pottera. Někteří umělci si zvládli střihnout obojí.
6. Dobrá rodina vypadá nějak podobně, jako ta Weasleyovic. Pracující otec, domácká mamina, kupa rozjívených dětí, úhledný domek na předměstí. Mohou být roztomile chudí, ale jen tak aby to ještě bylo dojemné, třeba jako když se jejich děti musejí dělit o hračky. Ne otravné, jako že by neměli co jíst a na krku exekuci. Žádný neklid, žádná změna, žádný pohyb. Všichni se ve spolek milují, jeden pro druhého se obětují a pěkně tiše, pokorně a smířeně čekají na smrt. Možná se na ni, někde v hloubi duše, i trošičku těší.
7. I Smrtijedi jsou toho názoru, že dobrá rodina je základ. Na rozdíl od světlé strany jim ale stačí, když je čistokrevná. Smrtijedi nemají v tomto směru zas až tak velké nároky.
8. V první i druhé válce čarodějů šlo v podstatě o to, jak správně definovat pojem "dobrá rodina".
9. Celou sérií se, jak červená niť táhne základní myšlenka. Je dobré, být dobrý, je špatné být špatný. A pravda a láska že zvítězí nad lží a nanávistí. Což je sice hlubokomyslné a povznášející, bohužel nepříliš originální.II. Vedlejší postřehy


1. HP universum je osídleno idioty! Jediní dva poloviční idioti jsou Brumbál a Voldemort. Proto Voldemort musel zemřít.
2. Předměty, které by mohly vyřešit všechny jejich problémy, neviditelný plášť, obracečka času a kouzelná mapa, která zobrazí každého, kdo vkročí na půdu Bradavic a Brumbál to dá spratkům na hraní! Jasný důkaz, že byl idiot, i když jen poloviční.
4. Voldemort ukryl svůj život do šesti kouzelných předmětů, šesti viteálů. Svůj život, proboha! A ani se nenamáhal občas si zkontrolovat, zda jsou v pořádku? Já si své vlastní kolo hlídám líp, než Voldemort své vlastní viteály.
5. K Voldemortovu naprostému a drtivému vítězství bývalo stačilo, kdyby popadl ty své zatracené viteály a někam si je uklidil.
6. Nejvíc cool je taková škola, v níž studenti musejí rok co rok doslova bojovat o holé životy, v podstatě bez zapojení profesorů.
7. Vlastníte-li nějaké otroky, například domácí skřítky, měli byste se k nim chovat slušně. Občas jim poděkovat, dávat jim dárky k vánocům, nebít je. Zkrátka, jako kultivovaní, morální lidé! Budou pak ochotně bojovat a umírat za vaše zájmy.
8. Myšlenka, že by se Harryho matka, krásná, chytrá, něžná a ušlechtilá květinka jménem Lily Evans provdala za největšího školního grázlíka Jamese Pottera a pohrdla svým dlouholetým blízkým přítelem Severusem Snapem, mnohem inteligentnějším zajímavějším a na rozdíl od Pottera i charizmatickým, nevypadá zrovna pravděpodobně. Spíše jsem připravena věřit tomu, že ji ve skutečnosti zbouchnul Snape a Potter byl jenom takový flastr.III. Spekulace


1. Brumbál není gay, ale pedofil!
2. Hagrid je pedofil! Jeho zájem o madame Maxime v průběhu čtvrtého dílu, Harry Potter a ohnivý pohár, byl pouze předstíraný a měl zakrýt pravý stav věcí.
3. Lord Voldemort je pedofil! Bohužel však nepřiznaný a jeho neustálé pokusy o zabití Harryho Pottera nejsou ničím jiným, než snahou zprovodit ze světa pokušení.
4. Všichni v tom zatraceném čarodějnickém světě jsou pedofilové! Jinak si jejich patologickou obsesivní posedlost Harry Potterem prostě nedokážu vysvětlit.