Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Jak se ubránit znásilnění, zaručeně účinné typy z internetu

25. října 2015 v 22:18 | Melkora |  Feminismus a ženská práva
Jsem nadšenou fanynkou bojových umění a jako taková jsem si jednoho dne řekla, že je na čase trochu se připovzdělat i po teoretické stránce. A jelikož jdu s dobou, dospěla jsem k závěru, že internet, to je to pravé. Je to rychlé, je to snadné a konec konců, copak se tam dnes už nenachází veškeré vědění lidstva?
Plná optimismu, zadala jsem do vyhledavače heslo "Jak se ubránit znásilnění", protože co by pro ženu se zálibou v sebeobraně mohlo byt užitečnější?! Výsledky byly ovšem ohromující. Dokonce natolik, že jsem se rozhodla soubor nejzásadnějších doporučení sepsat a uveřejnit, jen aby skutečně nikdo nebyl ochuzen.
Takže vážení čtenáři, tady je několik doporučení, co rozhodně podniknout, chcete-li se vyhnout znásilnění. Jejich autoři, vesměs mužského pohlaví, je mínili smrtelně vážně, pokud mi nevěříte, vygooglete si to.


  • Kdyby třeba hrom bil, nikdy nikam nechoďte po tmě.... Což bude v zimním období asi trochu problém, uvážíme-li, že se začíná stmívat už o půl páté, ale nějak si to zkrátka budete muset zařídit. Váš šéf nebude jistě nic namítat, pokud docházku do zaměstnání přizpůsobíte spíše pohybům slunce, než standardní pracovní době.

  • Nikdy nevycházejte bez doprovodu! A když už tak o tom přemýšlíme, nevycházejte ani s doprovodem, neb je jistá šance, že vás znásilní ten doprovod.

  • Když už budete tedy muset někam vyrazit samy, tak se alespoň vyhýbejte smrtelně nebezpečným místům, jakými jsou: Temná zákoutí, parky, neosvětlené chodníky, lavičky, podchody, nadchody, úzké opuštěné uličky, jakékoliv opuštěné uličky, uličky, kde se nachází málo lidí, uličky, kde se nachází více lidí, okolí restauračních zařízení, toalety (včetně těch dámských) a hlavně parkoviště. Věřte, bude to velmi snadné!

  • Nevycházejte! Nikdy!

  • Pokud, vy trubky, stále trváte na tom, že přeci jen vrazíte z domu, pohybujte se po venku plížením a přískoky. Neustále mějte oči na šťopkách a bedlivě pozorujte své okolí, neb nikdy nevíte, kde vás kdo odkud šmíruje. Poslouchat za chůze muziku? Telefonovat? Chvilinku postát před výlohou? I vy bláhové!

  • Opuštěným zpustlým koutům se říká opuštěné a zpustlé proto, že jsou přímo přecpané démonickými sexuálními násilníky s vrozenou schopností infračerveného vidění, kteří nemají na práci nic lepšího, než tam celé noci číhat až půjdete okolo. A pak se na vás zákeřně vrhnout, s cílem připravit vás o počestnost. Dokáží být velmi trpěliví.

  • Riziko minimalizujete tím, že si před opuštěním bytu přesně naplánujete trasu tak, abyste se po celou dobu pohybovala v záři pouličních lamp. Mapu s umístěním a dosahem veřejného osvětlení mějte za tímto účelem stále při ruce.

  • Existuje několik typů sexuálních násilníků. Celkem asi 34. Při čemž není zcela jasné, čím konkrétně se od sebe ty jednotlivé typy liší. Jisté ale je, že na každého z nich zabírá jiná taktika. Co jednoho odradí, jiného ještě více rozzuří, jednoho např. pláč a prosby, jiného zase naopak zarputilý odpor. Je nezbytné, abyste se mezi těmito typy naučila orientovat, rozpoznávat je a dle toho zvolila i vhodnou obrannou strategii. To vše v prvních třech minutách útoku.


Alkohol:
Ke spoustě sexuálního násilí dochází pod vlivem alkoholu. Nepijte! Zásadně! Nikdy! S nikým! Cudná žena by se tak jako tak měla požívání lihovin vyvarovat. Ano, slyšely jste dobře. Cudná! Já vím, že máme jednadvacáté sloletí. No, a?!

Doprava:
Jedete-li autem, nikdy nikomu nezastavujte. Za žádných okolností, pod žádnou záminkou. Pověsti o škrtících drátech zapomenutých na zadních sedadlech vozidel poťouchlými násilníky vydávajícími se za prosté stopaře jsou totiž zaručeně pravdivé. Ostatně, skoro každý má nějakého toho známého, který má známého, jehož známé se to přihodilo.

Zbraně:
  • Ale jistě, že si můžete koupit nějakou zbraň! Jen ať to, proboha, není teleskopický obušek. Je totiž příliš těžký a náročný na ovládání, takže slabá a hloupá ženská, jako jste vy, by s ním stejně neuměla zacházet. A i kdybyste to nakrásně dokázala, máme v rukávu poslední trumf. Nevejde se do kabelky!

  • Půjdete-li sama noční ulicí, kraďte se podél zdí a v ruce třímejte pepřový sprej nachystaný v pohotovostní poloze. Nikomu to zaručeně nebude připadat podezřelé.

Oblečení:

Není vhodné provokovat zvrhlíky přiléhavými sexy hadříky. Na druhou stranu... spousta násilníků udává, že si své oběti předem vytipovali podle volného splývavého oblečení, za něž je mohli snadno popadnout a strhnout k zemi. Takže bacha i na tuhle garderobu! Tato dvě doporučení jsou sice v přímém rozporu ale... ehm, no... předstírejte, že jste si toho nevšimly, my to děláme taky tak.


Všichni muži jsou potenciální sexuální násilníci! Všichni!!! (Ano, i ty, tatínku!) Střezte se jich, proboha, střezte se jich!!


Poslední tip (vychází z osobních zkušeností autorky) : Přestože jsou všichni muži vlastně potenciální sexuální násilníci, nepovažuje se za společensky vhodné to těm násilníkům připomínat. Mohlo by to ranit jejich city a to pak bývají obvykle dost zuřiví. Připravte si pepřový sprej!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ester ester | 26. října 2015 v 6:57 | Reagovat

Hoci je to vazna tema, dobre som sa zabavila😊

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama