Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Uprchlíci v Maďarsku, aneb naprosto šokovaná Melkora

14. září 2015 v 11:49 | Melkora |  Uprchlická krize v Evropě
Vážení čtenáři!

Právě jsem se vrátila z Maďarska, kde jsem během tohoto víkendu působila v týmu slovenských záchranářů, jakožto dobrovolnice.
Svůj stánek s první pomocí jsme rozbili poblíž slovensko - maďarských hranic, kde uprostřed ničeho jménem Vamoszabadi, vyrostl "uprchlický tábor", skládající se z rumiště přiléhajícího k rozflákané okresce a jakýchsi opuštěných kasáren, obehnaných ostnatým drátem, které hlídala policie, fakticky vězení.
A tím to končilo!
Noční autobusy tam, jeden za druhým, sváželi uprchlíky a já teď chci, sakra, vědět, kde jsou jako všichni ti dobře živení mladí muži ve značkovém oblečení a s drahými mobily?!?
Já jsem se setkala pouze se samými ztrhanými unavenými promrzlými lidmi, všech pohlaví i věkových kategorií, trávícími na cestě několik týdnů, zoufale toužícími dostat se do civilizované části Evropy. V jistý okamžik jsem v tomto "táboře" dokonce byla jedinou zdravotnicí na čtyři autobusy nadupané lidmi. Matky mi tam nosily v náručí své nachlazené děti a já neměla ani blbý penicilin, abych jim ho naordinovala.

Proč vám to říkám? Inu, asi víte, že tu mám jistou rozepsanou fanfikci, o jejíž dokončení, mě někteří z vás netrpělivě žádají. Dříve jsem si s pokračováními dávala na čas, pod nejrůznějšími průhlednými záminkami, ovšem, jak možná tušítě, pravým důvodem mé autorské zdrženlivosti, nebylo nic fádnějšího, než prostá lenost.
Dnes se však situace trochu změnila!
Ráda bych přidala novou kapitolu, ovšem nějak mi to nejde od srdce. Myšlenkami jsem stále u těch nebohých nemocných dětí a jejich nešťastných rodičů. Slibuji, že hodím na sklo alespoň to, co jsem stačila sepsat ještě před odjezdem, ovšem, nejsem s to slíbit, že v nejbližší době přidám něco dalšího.

S pozdravem, vaše Melkora.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ester ester | 15. září 2015 v 12:11 | Reagovat

Tak to ta fakt obdivujem, ty si naozaj zena cinu. Nielen rozpravas o pomoci, ale tyto aj skutocne robis. Klobuk dole. Hoci mam abstak po tvojej poviedke, ale musim uznat, ze su aj dolezitelsie veci a to o com pises ma naozaj prednost.

2 Melkora Melkora | 16. září 2015 v 15:15 | Reagovat

Děkuji, určitě přidám report,přímo z místa, jen co se vyplatí vrátím z dovolené.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama