Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Miluj bližního svého, aneb uprchlíci po česku

9. září 2015 v 15:27 | Melkora |  Uprchlická krize v Evropě
Tak, milánci! Právě jsem zjistila, že jsem asi ta poslední z místních blogerů, která se ještě nevyjádřila na téma "uprchlíci". Nuž, tady je můj příspěvek! Název je inspirován stejnojmenným románem od Ericha Marii Remarquea, jehož děj se odehrává v předvečer druhé světové války a líčí trudný osud židovských uprchlíků před Hitlerem, zoufale putujících Evropou a snažících se začít nový život.
Doporučuji!
Vážení slušní občané, mám pro vás skvělou zprávu!
O vaše umrněné existence v sektorovém domečku na předměstí naplněném laciným nábytkem z Ikei, předraženou pračkou a ledničkou na splátky, nezáživné vyčerpávající a ponižující zaměstnání a konečně ani o ty dva rozmazlené nevychované haranty, které jste stačili zplodit, nestojí nikdo. Včetně vás samých!
Nepřijde žádný ošklivý muslimáč s bombou kolem pasu a čelenkou sebevražedného atentátníka na hlavě, aby vám sebral ty vaše titěrné poklady, jež jste během svého krátkého života nashromáždili s takovou urputností a za cenu nesmírného odříkání.
Je na čase pohlédnout pravdě do očí!
Vaše milovaná, ba dokonce přímo vzývaná otčina je chudou neperspektivní periferií Evropy, natolik nezajímavou, že v ní dokonce ani váleční uprchlíci nechtějí zůstávat.
Jediné, o co ty nebohé duše stojí, je, abyste jim dali svátek a nechali je co nejrychleji a tou nejkratší možnou cestou odjet do Německa, kde už se jasně vyjádřili, že je bez řečí přijmou.
Kdybyste jim to bývali umožnili, nestálo by to Český stát ani korunu! Jen si představte kolik peněz by se tím ušetřilo a mohlo být investováno do nemocných dětí?! Přepočítejte si to třeba na ta zatracená plastová víčka, když je tak milujete.
Ale vy ne! Vyžíváte se v pořádání spektakulárních honů na "ilegální imigranty" a onanujete při představě, jak jste to dneska zase ukázkově zatočili se svým nejnovějším papírovým čertem, místo abyste se konečně zamysleli, co to vlastně stojí za tím vaším obrovitým, i když poněkud neurčitým strachem, který vás přes den dusí a v noci vám nedá spát. A proč ho měníte na hněv. A ten pak kanalizujete tím nejsnažším způsobem, totiž směřujete ho na lidi, které jste v životě neviděli, ba ani v životě neuvidíte, a kterým jste naprosto dokonale ukradení. A kteří se od vás liší pouze tím, že jejich životy jsou ještě o něco posranější, než ten váš.
Ano, já vím! Na naše děti musíme sbírat víčka! Naši invalidé a důchodci živoří! Naše ulice jsou plné bezdomovců! A vy sami pobíráte plat tak mizerný, že by úplně stačila jedna jediná nepředvídaná událost a skončili byste jako jedni z nich.
A teď přijde logická úloha! Kdo za to všechno může? Nebudu vás napínat, nejsou to uprchlíci, nejsou to Cikáni, nejsou to ani komunisti, ba dokonce ani ta zlořečená Evropská Unie. Jste to, drazí Čecháčci, vy sami!
Připouštím, je to bolestné zjištění, nicméně je to tak. Náš stát byl zkurvený dávno před tím, než propukla tzv. "uprchlická krize" a garantuji vám, že takovým zůstane i dávno poté, co pomine a až dokonce i ten nejposlednější muslim opustí naše území.
Byli to totiž její vlastní obyvatelé, nikoliv imigranti, kteří připustili, aby se tato země stala nekvalifikovanou montovnou, v níž se velké zahraniční firmy drží jen kvůli směšně nízké ceně práce a bezbřehé toleranci úřadů k porušování pracovního zákoníku. (Ze strany těch firem, samozřejmě. Srovnej s tím, jak agresivně je po muslimských přistěhovalcích, ba dokonce i pouhých turistech, vyžadováno dodržování našich "zákonů a zvyků", včetně nuceného svlékání na veřejnosti.)
Byli to její obyvatelé, kdo nadšeně tleskal, když neoliberální politici demontovali i ty poslední žalostné zbytečky sociálního státu a plivali spolu s nimi na ty přebytečné darmožrouty, které přece "nebudeme živit ze svých daní". (Ano, jsou to ti samí lidé, kteří se dnes nekonečně dojímají nad nebohými bezdomovci a trvají na tom, že jim máme dát přednost před utečenci.)
A konečně, byli to oni, kteří se nechali tak hanebně ojebat od Evropské unie!
Vidíte, aspoň v něčem vám dám za pravdu, EU nás opravdu nehorázně ojebává, ale co má s námi asi tak dělat? Brát nás vážně? Přestože to jediné, na co jsme se v tomto spolku zatím zmohli, je rozkrádat přidělené dotace a okopávat kotníky Bruselu? Vždyť to snad ani nejde!
Možná, se teď, i díky vašemu chování, postoj našich západních spojenců přeci jen trochu promění a oni si uvědomí, že nejsme jen zaostalí postkomunističtí trumberové, ale taky pěkné svině.
Já vím, je to hrubě pokrytecké, ovšem v situaci, kdy je cca devadesát procent naší ekonomiky navázáno na Německo, si takovouhle změnu úhlu pohledu můžeme dovolit jen těžko, zaděláváme si tím totiž na slušný průser.
Takže mi prokažte laskavost!
Sedněte si někde tiše a spořádaně do koutku a klidně si tam sepisujte ty své vášnivé traktáty plné stylistických neohrabaností a pravopisných chyb o tom, jak imigranti "ohrožují naši kulturu".
Sdílejte si hoaxy o zlých běžencích, kteří agresivně napadají nebohé policisty, pokojně do nich mydlící svými pendreky.
Rozohňujte se nad drzostí těch muslimských bestií, jež si neváží nabízené humanitární pomoci a zanechávají ji v opuštěných halách na nádraží v Budapešti. (A co s ní asi tak, vy chytráci, měli udělat? Odnést si ji domů? Ostatně, buďte ubezpečeni, že kdyby vás nahánělo gestapo po celém Maďarsku, aby vás i s rodinou mohlo šoupnout do koncentráku, nějaká blbá karimatka by bylo to poslední, na co byste měli pomyšlení.)
Vykonstruujte si tisíc a jeden důvod, proč pro ně nehnout ani prstem a klidně se při tom můžete popleskávat pravou rukou po levém rameni a gratulovat si, jací jste "dobří lidé".
O jedno vás ale snažně prosím!
Čiňte tak nenápadně a pokud možno co nejtišeji. Rušíte lidi, kteří se rozhodli, že je čas, namísto planých keců, zvednout zadky a začít zoufalým lidem v nouzi skutečně pomáhat.

Dodatek! Vím, co se mi právě chystáte vychrlit do obličeje, takže:
1) Ano, uprchlíka si k sobě klidně vezmu. Vás ale nikdy! Vy mi nesmíte ani do předsíně!
2) Já vím, mají adidasky, reeboky a (Ach, můj bože!) smartphony. No, a?! Vy zas máte střechu nad hlavou, regulérní zaměstnání (nebo aspoň podporu) a jistotu, že se zítra do sytosti najíte a že vám nikdo neustřelí hlavu, nebo nesvrhne zápalnou bombu přímo do klína. Tak se zklidněte a přestaňte závidět. Mohli byste od toho totiž taky puknout!
3) Zoufale vám chybí orgasmus. Takže teď hezky opusťte FB, vypněte počítač, pohodlně se usaďte a pořádně si to udělejte. A klidně si při tom můžete představovat, jak mě znásilňuje banda nadržených agresivních islamistů. Stejně byste na to mysleli, tak co!? Teďka to alespoň budete mít oficiálně povolené.
4) Ne, nepovyšuji se nad vás. Jsem úplně stejná zoufalka, jako vy, pouze si to na rozdíl od vás uvědomuji.

S pozdravem, vaše Melkora
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ester ester | 9. září 2015 v 16:25 | Reagovat

Tiez si myslim, ze ludom, ktori su v nudzi by sa malo pomoct. Viem, ze jednotlivec nezmoze vela. Moze zacat tym,ze  nebude sirit strach a nenavist. A pozerat sa nich ako na trpiace ludske bytosti. Nemozeme vediet, ako by sme sa spravali na ich mieste.

2 Melkora Melkora | Web | 10. září 2015 v 9:42 | Reagovat

Těší mě, že to vidíme stejně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama