Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Jak to bylo doopravdy se smrtí Fëanorovou

23. srpna 2015 v 20:56 | Melkora |  Srandičky ze Středozemě
Vážení čtenáři!
Možná jste se až dodnes domnívali, že Fëanor, tvůvce Silmarillů a vůdce noldorských vyhnanců z Amanu, zahynul během obležení Angbandu rukou (či pařátem, chcete-li) krále balrogů Gothmoga.
Tak na to honem zapomeňte, jedná se totiž o sprostou elfskou propagandu! Pravda, jak už to v takových případech bývá, je úplně jiná a mnohem méně drastická. Fëanorova smrt nebyla ničím jiným, než pouhou nešťastnou náhodou, jak se dočtete níže.
"Víš, Fëanor byl vážně dobrej kovář!"
Pravila zasněně Melkora a lišácky při tom přimhouřila víčka.
Její zástupce a první důstojník, maia ohně Sauron jí mezi tím v její komnatě pečlivě, i když poněkud nakvašeně ošetřoval popálenou levou dlaň.
Po jejích slovech ale prudce nadskočil, jako by náhle zjistil, že sedí v mraveništi.
"Jak to myslíš, dobrej kovář?!"
Vyštěkl podrážděně a podezíravě se na svou paní zadíval.
V Melkořiných hlubokých uhrančivých očích se mezi tím rozsvítily dva rozpustílé ohníčky. Reakce jejího nejbližšího podříženého ji zjevně pobavila a rozhodla se ho ještě trochu poškádlit.
"Tím jako chci říct," zašeptala podmanivě a smyslně se při tom naklonila, takže se skoro dotýkala Sauronova ucha, "že do toho uměl fakt úžasně bušit."
"Jestli víš, co tím myslím."
Dodala se spikleneckým zamrkáním.
A pak už jen pobaveně sledovala, jak tvář jejího podřízeného náhle zbrunátněla, panenky zrudly divokými plameny a z uší se mu vyvalily dva husté černé kouřové sloupy.

Nedlouho po této události došlo poblíž bran Angbandu k politováníhodnému incidentu, během něhož elfský šlechtic a vůdce noldorských nájezdníků Fëanor nešťastnou náhodou naběhl na meč angbanského velitele Saurona. Asi sedmkrát!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Saurén Saurén | E-mail | 10. května 2016 v 21:55 | Reagovat

Konec dobrý, všechno dobré. Jak říkáme u nás na Temné Straně.

2 Melkora Melkora | Web | 10. května 2016 v 22:30 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama