Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Kterak natočit tradiční misogynní sci-fi velkofilm a elegantně při tom umlčet feministky - Scénář

8. června 2015 v 12:35 | Melkora |  Feminismus a ženská práva


Režisér (ukáže na vybranou ženskou postavu): Vážení diváci! Toto je takzvaná "silná ženská hrdinka"! Vyznačuje se tím, že je velmi silná. Poznáte to podle toho, že dokáže bez problémů vymlátit duši z tohoto náhodného kolemjdoucího. (Ukáže na náhodného kolemjdoucího)

Hrdinka: Bum!!!!!!!

Náhodný kolemjdoucí: UÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! (Svíjí se na zemi v bolestech.)

Režisér (otočí se směrem ke štábu): Dobře hoši! Tak jsem to řek a teď z ní můžeme s klidem udělat dámu v nesnázích, či milenku hlavního hrdiny. Ideálně obojí!

(Příklady: Captain America: The first Avenger, Thor: Temný svět)Varianta "silné ženské hrdinky" z vědeckého světa:

Režisér (ukáže na sexy děvčátko, přibližně kolem pětadvaceti): Vážení diváci! Tato hrdinka je vědkyně! Poznáte to podle toho, že sebevědomě třímá tento vědecký přístroj. (Ukáže na krabičku s displejem, kterou hrdinka drží v ruce). Tento přístroj je velmi vědecký, protože pípá a bliká. A to, pěkně prosím, barevně! (Přístroj barevně zabliká.)
Dále má naše hrdinka na sobě tento vědecký kostým, který tak lichotivě zdůrazňuje její vědecké sexy kozičky. Pokud by měl někdo z vás ještě pochybnost, všimněte si, že má také tento bílý vědecký plášť, který, jak známo, vědci nosí. Jedná se o speciální ženský vědecký plášť, který má za úkol elegantně obepínat hrdinčinu útlou postavu, při čemž jeho přední část (prostě to místo, kde nejvíce hrozí zašpinění, či potřísnění nějakou chemikálií) je výrazně redukována, takže nám z toho vzniká velmi ženský vědecký výstřih.

Divák: Promiňte, asi jsem to přeslechl, ale v jakém vědním oboru vaše hrdinka přesně působí?

Režisér (nervózně): Ehm... hm... eh... (nakloní se k ženské hrdince)
Slečno! Mohla byste, prosím nějak elegantně zatřást svou vědeckou sexy hrudí??? Hned!!!


(Příklady: Thor, celá série, The fantastic four, celá série, Pacific Rim)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama