Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Kapitola sedmnáctá, Ďábel v temnotách - první část

19. června 2015 v 16:32 | Melkora |  Pohádka o krásce a skřetovi - LOTR FF
Tato povídka se odehrává v alternativním světě, v němž Válka o prsten neskončila drtivým vítězstvím sil západu, ale nemastnou, neslanou plichtou.
V minulé kapitole jsme Legolase opustili ve velmi nepříjemné situaci. Co měl znamenat ten podivný rituál? Je snad v jeho život v ohrožení? A je tím smrtícím nebezpečím Marghul? Nebo někdo jiný?

AU, Drama/Romance, Slash, Pairing Legolas/Originální skřetí charakter, Rating zatím PG 13, ale když vydržíte, začne to být i šťavnatější


Nakonec se ukázalo, že jediné o co Marghulovi šlo, bylo pár kapek uroněných z jemné ranky v Legolasově levé dlani, které nechal zkanout přímo doprostřed ohniště. Elf se přes to chvěl, jak list osiky a jen co ho uruk propustil, odplazil se zpět na houni, schoulil se tam do klubíčka a tiše prosil všechny dobré duchy, ať nad ním drži ochrannou ruku. Tisknul si při tom poraněnou dlaň, s hrůzou upíral zraky na skřeta a čekal, co se bude dít dál. Marghul však nevypadal, že by chtěl ještě něco podnikat. Nohy mu podklesly, on padl téměř bezvládně na kolena, hlavu skloněnou, nehybný, jako nějaká strašlivá socha. Prudce oddechoval a plameny barvili do ruda jeho strhanou, zpocenou a viditelně šedavou tvář. Meč, který ještě před několika okamžiky pevně svíral v levé ruce, teď s hlasitým cinknutím dopadl na kameny narovnané okolo ohniště. Chvíli panovalo strnulé ticho, narušované jen skřetovým hlasitým supěním, pak se Marghul namáhavě zvedl a tápavým krokem si to namířil přímo k houni. Mezi tím ještě stihl přihodit na oheň několik delších větví. To Legolase trochu zarazilo, protože dosud vždy, když se chystali spát činil uruk pravý opak. Oheň buď nechal dohořet, nebo ho alespoň uhasil. Jeho podivné chování dnešního večera zkrátka nedávalo pražádný smysl. Teď však už jen unaveně žuchnul vedle Legolase, který poplašeně ucouvl stranou.
"To by mělo stačit."
Zahuhlal celý vyčerpaný a víčka se mu při tom klížila.
"Co... co to mělo..."
Vykoktal efl, stále si udržující bezpečnou vzdálenost. Odpovědi se však nedočkal. Uruk ho rázně popadl, natáhl ho na houni a sám se svalil vedle něj. Sevřel ho tak pěvně, že se elf téměř nebyl schopen ani hnout a netrvalo dlouho a jeho dech se stal klidným a pravidelným.

Legolas neměl ani potuchy, zda skřet usnul, či nikoliv, ale vzhledem k tomu, že jeho železné sevření nepovolilo ani nyní, nezbylo mu, než se také uložit ke spánku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KATKA KATKA | 19. června 2015 v 19:17 | Reagovat

díky vypadá to že nejen ty jsi unavená i Marghul dosáhl na svůj limit to bude ráno vidím to na pěkné bolení hlavy pro oba protože mám pocit že Legolas toho moc nenaspí byl vyděšený jako kotě bezvadný díl moc se těším na další ale nechci tě ztrhat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama