Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Kapitola třetí, nestoudné doteky

22. května 2015 v 2:53 | Melkora |  Pohádka o krásce a skřetovi - LOTR FF
Tato povídka se odehrává v alternativním světě, v němž Válka o prsten neskončila drtivým vítězstvím sil západu, ale nemastnou, neslanou plichtou. V příhraničních oblastech Gondoru, stejně tak jako na sporných územích Ithilienu se potulují detašované jednotky temné armády, jakož i spousta skřetích psanců a jiných podivných tajemných bytostí, jimž je radno se z daleka vyhnout.. Co se stane s princem Mirkwoodským, když se neprozřetelně vydá příliš hluboko do této země nikoho?

AU, Drama/Romance, Slash, Pairing Legolas/Originální skřetí charakter, Rating zatím PG 13, ale když vydržíte, začne to být i šťavnatější

Legolas se schoulil pod tvrdou studenou skalní stěnu, pod niž Marguhl před chvílí rozložil jejich houni a několik přikrývek. Jeho čelo se jí při tom téměř dotklo, jakoby snad u pevného robustního kamene podvědomě hledal ochranu. Jako dítě, které hraje hru, že když obětuje skále něco ze svého prostoru, zbude ho pak míň pro narušitele, ale samo při tom dobře ví, že je to všechno vlastně není doopravdy. Marghul sel v tomhle nenechá obehrát.
Jeho pohled tu a tam kradmo a nejistě zabloudil k mírnému ohýnku, který si uruk dnešní večer poprvé troufl bez obav rozdělat.
Jeho věznitel se až dosud žáru plamenů, jakkoliv lákavému, úzkostlivě vyhýbal, jakožto nezvratnému kompromitujícímu důkazu o jejich přítomnosti, schopnému kdykoliv spolehlivě přivábit pozornost gondorských hraničářů, či zbytku princových vojáků, kteří se, jak se domníval, mohli ještě nacházet v jejich bezprostřední blízkosti a slídit po jejich stopách.
Teď už měl ale, podle všeho, dojem, že největší nebezpečí konečně pominulo. Legolas čím dál tím stísněněji sledoval skřetovu lepšící se náladu i narůstající sebejistotu. Napětí a ostražitost, které u něj pozoroval z počátku jejich společné cesty, jakoby se někam vytrácely a s nimi i elfovy naděje, jež vkládal do zkušených stopařů Gondoru. Bolestně si uvědomoval, že záchrana, k níž se upínal možná nikdy nepřijde.
Marghul mezi tím důkladně a beze spěchu zašlapal všechny zbývající řeřavé uhlíky do hlíny a s ospalým zívnutím zamířil směrem k provizornímu lůžku z kožešiny. Legolas polekaně znehybněl, Marghul se ale s naprostou nenuceností svalil na houni. Jednou rukou přes ně přehodil deku, zatímco ta druhá bleskově zajela pod princovo drobné štíhlé tělo a téměř bez námahy ho přitiskla ke statnému Marghulovu. Legolas ze sebe vyrazil přidušený ston, Uruk si jen pohrdlivě odfrkl.
"Copak, princátko?"
Prohodil se smíchem.
"Nemůžeš popadnout dech?"
Elf ani necekl a zůstával strnule ležet. Marghul se nad ním sklonil podobně, jak už to udělal i několik minulých nocí a pomalu, jakoby s rozkoší nasával do nozder jeho vůni. Ačkoliv si poplašený Legolas nedokázal představit, že je to vůbec možné, přimáčkl ho k sobě ještě pevněji.
"No, vida!"
Zavrněl po chvíli spokojeně.
"Ty elfský serepetičky z tebe už pomalu vyprchaly. Začínáš bejt cejtit jako normální tvor."
"Čímž myslím," zašeptal vtíravě a rty se při tom téměř dotýkal Legolasova ušního lalůčku, "ne, jako nějaká blbá kytka! Ale jako ty!"
A elf se celý rozechvěl, když ucítil jak citlivou špičku jeho boltce pohladil horký skřetův dech. Instinktivně ucukl hlavou, ale ne dost daleko na to, aby se ocitl z dosahu těch záludných černých rtů. Na sucho polkl a rozpačitě sebou zavrtěl, v marném pokusu vymanit se z Marghulova objetí. Srdce se mu při tom podivně rozbušilo. Marghul se jen tiše a trochu přidrzle zasmál. Snad, že mu elfova nervozita dodala na smělosti, snad chtěl pouze chtěl prohloubit jeho neklid, kdo ví. Ale Legolas náhle ucítil hrubou širokou skřetovu dlaň, jak se jemně dotýká jeho hrudi, jakoby ji chtěla polaskat. Ještě než si, celý zkoprnělý, stačil uvědomit, co se to děje, vydala se ta drzá, nestydatá ruka loudavě přes jeho hrudní koš a boky a postupovala stále níž a níž směrem k pasu. Po cestě se tu a tam zastavila, aby mu mohla škádlivě zakroužit bříšky prstů po kůži, či si pohrát si s látkou jeho košile. Princ se neodvažoval ani dýchat. Když však náhle ucítil, jak mu špička skřetova ukazováčku jemně zavadila o lem kalhot, v tu ránu, jakoby jím projel blesk. Poplašeně sebou škubnul a jak mu to jen jeho spoutaná zápěstí dovolovala, pokoušel se odehnat troufalého narušitele pryč ze svého výsostného území.
"Mar..."
Zajíkal se v jalové snaze nějak reagovat, víc než to se mu ze sebe však vysoukat nepodařilo. Rozpačitě si odkašlal. Urukovi to ale podle všeho stačilo. S pohrdlivým odfrknutím se stáhl a položil svou paži zpět kolem Legolasových ramen. Ležela tam, uvolněná, nehybná a klidná. Elf na ni ostýchavě pohlédl. Margulův nos se mezi tím pohodlně uvelebil mezi jeho lopatkami a skřetova kolena se mu zaklínila pod stehny. Vzápětí na to uslyšel Legolas zpoza svých zad pravidelné oddechování.
On sám však zamhouřit oči nedokázal. Jeho mysl zoufale hledala něco, na co by se mohla zaměřit. Něco kromě té horké, mozolnaté ruky, která se ho ještě před chviličkou dotýkala způsobem, jakým se ho nikdy před tím nikdo nedotkl. A našla!
"Marghule!"
Syknul !
"Můžu se tě na něco zeptat?"
"Hm... "
Zavrčel skřet, který si mezi tím udělal pohodlí na kožešině vedle Legolase.
Ten ale náhle jakoby nevěděl, jak začít.
"Slyšel jsem, totiž... říká se..." koktal, "že vy, uruci, že jste byli stvořeni mocným čarodějem Sarumanem v temných jámách pod Orthankem, abyste mu sloužili ve válce proti světu...."
"Je to... je to tak?"
"Cože?"
Zasmál Marghul a přestože se ještě před chvílí chystal ke spánku, napřímil se na loktech a pobaveně se zadíval na elfa.
"Tak takovouhle blbost ti nakukal kdo?"
Pronesl! Legolasova naivita ho zřejmě zaujala.
" Za chvíli mi ještě začneš vykládat, že malý elfátka nosí čáp, už pěkně zabalený v zavinovačce, přímo do kolíbky, co?"
Křenil se na něj rozpustile.
"Já ti garantuju, princátko, že mě neudělal žádnej Saru... tento. Mě udělali máma s tátou. Pěkně po staru! Takhle!"
A rukou předvedl gesto tak vulgární, že na to Legolas zůstal koukat s otevřenou pusou a ušima celýma zarudlýma studem. Uruk však nedbal na princovo pohoršení a vesele pokračoval dál.
"Řvali při tom tak," vykládal nenuceně, "až se celej tábor seběh k jejich stanu podívat se, jestli je tam náhodou někdo nevraždí. Takže jsou na to i svědci!"
Zakončil svůj velkolepý projev přesvědčivým argumentem.
Legolas mezi tím jen lapal po dechu.
"Ty elfe!"
Využil Marghul nečekané pauzy."
"Můžu se tě taky na něco zeptat?"
"No..."
Soukal ze sebe ještě celý šokovaný Legolas. Marghul to vzal jako souhlas.
"Jsi panic?"
Legolas nabyl dojmuže ho snad šálí sluch.
"Cože?? On se ptá... Opravdu se ptá na....!"
Prolétlo mu hlavou, ale navenek mlčel jak zařezaný. Jeho myšlenky však zatím pádily, jak splašené.
"Nemá vůbec žádné způsoby! Žádné vychování!"
Dumal horečně, zatímco se mu už nejenom do špiček uší, ale i do tváří divoce řinula rudá krev.
"Jak jen se může ptát na něco takového? Tak... intimního!? A tak... samozřejmě! Jakoby chtěl vědět, co bude dnes k obědu?!"
Uruk si jeho mlčení vyložil neomylně.
"Jsi panic!"
Zopakoval o něco tišeji, teď už spíš jako konstatování, než jako otázku. Na rtech se mu při tom rozehrál škodolibý úsměv a v očích zablesklo něco, co elf nedokázal rozluštit. Cítil, že by měl nějak projevit. Něco říct! Aby si Marghul jeho rozpaky nezaměnil za přezíravost. Ale co, u všech valar?? Jak odpovědět na tohle?? Doma by jemu, princi z Temného hvozdu, takovou nestydatou otázku, nikdy nikdo nepoložil. Toho by se nikdo neodvážil! Všichni by věděli... chápali by, že... že přece..."
"Já..."
Mumlal Legolas, uhýbající pohledem a zahanbený až do morku kostí.
"Nikdy... nikdy jsem neměl manželku..."
A nechápavě pak zíral na Marghula svíjejícího se na zemi v záchvatech smíchu.
"Tak je to přece pravda!"
Řehtal se ten až se za břicho popadal.
"Vy, elfové nešukáte!!"
A rozšafně poplácal zmateného Legolase po stehně.
"A když," dodal ještě se spikleneckým zamrkáním, "tak za trest!"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 samba samba | 1. června 2015 v 13:24 | Reagovat

To mě baví :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama