Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Kapitola sedmá, O vzniku světa

27. května 2015 v 22:24 | Melkora |  Pohádka o krásce a skřetovi - LOTR FF
Tato povídka se odehrává v alternativním světě, v němž Válka o prsten neskončila drtivým vítězstvím sil západu, ale nemastnou, neslanou plichtou. Legolas a Marghul pokračují v rozhovoru. Vyslechneme si skřetí mýtus o vzniku světa.

AU, Drama/Romance, Slash, Pairing Legolas/Originální skřetí charakter, Rating zatím PG 13, ale když vydržíte, začne to být i šťavnatější
V Legolasovi hrklo. On sám by si nikdy, ani ve snu nedovolil pochybovat, že elfové jsou čímkoliv jiným, než prvorozenými dětmi Eruovými a nedokázal pochopit, kde se v urukovi bere taková troufalost. Přes to, nově objevený neznámý svět ho z nějakého podivného důvodu lákal. Tušil, že si zahrává s ohněm, ale rozhodl se, že i on může být pro jednou opovážlivý a překročit svůj stín. Zhluboka se nadechl a zeptal se:
"Znáš ještě nějaké další příběhy?"
A tohle mu Marghul vyprávěl:

"Na počátku existovalo živoucí prázdno, ve kterém bylo všechno a nic. Říká se mu Nun. Nemá smysl ptát se, jak dlouho to trvalo, nebo kde to bylo, protože ještě nebyla ani stopa po prostoru a čase, jak je známe dneska. Existuje spousta lidí, který to zpochybňujou, protože je to pro ně až příliš abstraktní. Akorát že jiný teorie, jakože prostor i čas tu vždycky byly, nedávaj o moc víc smyslu, ne? Vždyť čas běží pořád dopředu, takže je jasný, že někde musel začít. Někdo taky tvrdí, že čas běží v kruhu, ale... eh, to je jedno. Tak teda … čas i prostor měli začít tím, že se poprvé nadechla bohyně Dha a oddělila se od Nunova těla. Ten ji chtěl znovu získat, protože byla jeho družkou. Tak po ní natáhl po ní ruku a ti dva spolu začali zápasit. A z jejího dechu i z Nunova hněvu povstaly neskutečný zástupy tajemných bytostí, který dnes už dávno zmizely ze světa a který byly tak podivný, že to snad ani nejde vypovědět. A ty bytosti spolu okamžitě začly tančit v divokym šílenym kvapíku. Sráželi se a padali, umírali a znova se rodily. Každěj, kdo by se na to z dálky podíval - teda, kdyby bejval existoval někdo, kdo by se na to mohl dívat, každej by byl přesvědčenej, že se dívá na nesmyslnej, krutej, násilnej, chaos. Přes to, ten tanec měl svou logiku. Svůj vnitřní zákon, kterej my dva svým pitomym rozumem jen stěží můžeme pochopit. Nakonec, když se to trochu uklidnilo, povstaly z tý prvotní vřavy dvě hlavní mocnosti. Světlo, tomu se taky říká bílej oheň. A Temnota! Která zvítězila, protože byla ze všech těch prapůvodních bytostí nejsilnější. Jmenovali se Draut a Madh Burzum a oběma jim údajně vdechl život Nun, protože chtěl, aby mu pomohly navrátit zpět ztracenou družku. Jen co byly Temnota a Bílej Oheň stvořený, okamžitě se jeden v druhym shlídly a zatoužily po sobě. Jenže Draut smysl Temnoty nepochopila a odvrhla ji... což ovšem neznamená, že po ní přestala toužit. A Madh Burzum po ní. No a tak se milujou a nenáviděj a kroužej kolem sebe a vzdalujou se od sebe a zase se přibližujou, ale nemůžou se jeden druhýho dotknout. A tenhle jejich nekonečnej tanec prej drží pohromadě celý bytí.
No, ale zpátky na začátek. Takže, Nun vdechl život Temnotě i Bílýmu Ohni a rozkázal jim, že má pro něj spoutat Dha a vrátit ji k němu. Jenže Burzum se proti němu vzbouřil, protože chtěl, aby Dha zůstala svobodná. A takový chtěl být taky on sám. Vzal ji proto na ramena a veškerou svou nesmírnou ohromující silou ji odtlačil pryč od Nuna.
Co bylo dál, je nejasný, různý vyprávění se od sebe dost lišej. Ale u nás se má za to, že Burzum pak sevřel Dha v náručí a milovali se tak dlouho, až Burzum se stal Dha a Dha Burzumem. Že se jako vlastně nedá moc odlišit, kdo je kdo, protože jejich jednotlivý části se prostupujou a mísej tak důkladně, že skoro až vypadaj, jako jedno. A říká se, že není ani kousek toho, co kdy vzešlo z bohyně Dha a na co Burzum položil svý ruce, v čem by nebyl aspoň kus temný podstaty. A že se to v tom dá najít zdokumentovat a zužitkovat. Protože není nic, co by Temnej pán svým dětem... ale o tom pozdějc.
A,... jo! Že prej si Dha a Burzum během toho, kdy to spolu dělali vyměnili i veškerý svý zkušenosti a moudrost kterou měli a jejich spojení trvá dodnes."
Dodal ještě Uruk, jakoby ani celé jeho vyprávění nebylo bez tohohle údaje kompletní
Elf po celou dobu jen tiše a pozorně naslouchal, aniž by ho jedinkrát přerušil nějakým slovem, či otázko. Skřetův příběh ho natolik pohltil, že na chvíli dokonce úplně zapomněl na tupou, hlodavou bolest, která se mu vytrvale zakusovala do stehna.
Chvíli bylo ticho.
"Ale... jak to všechno víte?"
Vypravil ze sebe nakonec a zatvářil při tom se krajně podezíravě.
"Tak!"
Odpověděl Marghul.
"Burzum nám to řek."
"Ale asi měl nějakej divnej smysl pro humor."
Dodal v zápětí a pohrdlivě se při tom zachechtal.
"Každýmu řek něco jinýho."
Legolas mlčel a pokoušel si to vše nějak srovnat v hlavě, skřetovi myšlenky ovšem, jak se hned ukázalo, už dávno bloudili jinde.
"Ty, elfe!"
Obrátil se na Legolase.
"Ten váš Naugli... Naugla..."
"Nauglamír"
Opravil ho ten bez váhání.
"No, ta věc, jak ji hledáme!"
Mávl skřet rukou.
"Jak je to strašně vymakaný, vybroušený, ale nic to neumí, není to k ničemu dobrý a jen to tak visí a dělá parádu?"
Elf zneklidněl! Ten zlomyslný, škodolibý výraz na Marghulově tváři už moc dobře znal a tušil, že nevěstí nic dobrého. A taky, že se nemýlil.
"Jako tvůj pták!"
Prohlásil Marghul a uštěpačně se na něj zakřenil.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 samba samba | 1. června 2015 v 14:19 | Reagovat

Ty konečný věty,mě pokaždé rozsekaj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama