Skřeti, uruci, zlobři, goblini, trollové, jakož i ostatní temné národy! Ale i vy, kteří jste si zamilovali svět zrozený z fantazie britského spisovatele J.R.R. Tolkiena!

Dopis pro mé temné děti - vysvětlení

18. května 2015 v 20:16 | Melkora |  Proč tento blog
Mé temné děti, jakož i ostatní národy Ardy! Toužíte-li se dozvědět víc o tom, proč jsem se rozhodla založit tento blog, přečtěte si můj dopis. Snad pak pochopíte!
Žánr Silmarillion FF, Rating GVážení přátelé temnoty!

Také jste fanoušky J. R. R. Tolkiena a jeho fantastického světa, plného elfů, trpaslíků a čarodějů? Světa, v němž dávno zapomenutí hrdinové prastarých bájí a dětských pohádek znovu ožívají a směle se vrhají do epických bitev, odvážně překonávají nejedno nebezpečenství a zas a znova čelí myriádám nepřátel, vše pro to, aby ochránili svá království, či pro sebe získali převzácné klenoty nedozírné ceny a tak podobně?
Všechno jsou to hrdinové bez bázně a hany. Neohrožení a čestní! Vždy věrní svému králi, poslušní jeho rozkazů, vážící si slibů, ctící dávné přísahy. Vzory hodné následování, praví rytíři!
Proti nim stojí věrolomné síly zla, tupé bezmyšlenkovité hordy podlých bytostí postrádajících vlastní vůli, ovládaných tím temným pánem, který je zrovna přítomen. Bytostí beze jmen, bez minulosti, bez budoucnosti, bez jakékoliv naděje! Nezasluhujících nic lepšího, než prachbídnou smrt. Vždyť nakonec smrt nemůže být pro takové přízemní tvory ničím jiným než milosrdenstvím. Až smrt - nejlépe nějakou vznešenou zbraní a z rukou toho správního mužného hrdiny - je vysvobodí z utrpení jejich mrzké existence trávené ve strachu a nenávisti k jejich krutému vládci i k sobě samým. Protože kvůli čemu jinému, než je strach a nenávist, by se utíkali k něčemu tak odpudivému, jako je temnota?!
Jak málo stačí v tomto světě k zažehnání veškerého zla, které před tím po staletí sužovalo celou Středozem! Jen ve správný čas zničit ten správný kousek titěrného kovu.

Nebo... Že by to všechno bylo trochu jinak? Méně černobílé? Méně jednostranné? Konec konců, copak jsme se už na školách neučili, že dějiny píší vítězové?
A na závěr si dovolím jednu kacířskou myšlenku! Kdo vlastně vyhrál válku o Středozem? Opravdu to byli ti, o nichž nám to tvrdí mistr Tolkien? A pokud ano, bylo jejich vítězství skutečně tak drtivé a jednoznačné? Je vůbec možné, aby se ona mocná síla, řítící se na zemi Středu ze všech světových stran, rozplynula tak náhle a prakticky bez pozůstatku?

Pokud jste si někdy, tak jako já, také položili tyto, či podobné otázky, pak vězte, že jste tu správně. Vítejte na mém blogu, přeji vám příjemnou zábavu.

S veškerou úctou,
vaše temná paní, Melkora
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aredhel Aredhel | Web | 14. června 2015 v 1:14 | Reagovat

"Neohrožení a čestní! Vždy věrní svému králi, poslušní jeho rozkazů, vážící si slibů, ctící dávné přísahy."... Já tedy nevím, jaké knihy jsi to četla, ale tohle není o Silmarillionu, že? (Elf si musí rýpnout. ;-) )

2 Melkora Melkora | Web | 14. června 2015 v 20:03 | Reagovat

Má drahá nepřítelkyně!
Věř, že jsem mistrovo dílo studovala velmi důkladně a stojím si proto za každým slovem, které jsem napsala.

3 Irith Irith | Web | 15. ledna 2016 v 14:58 | Reagovat

Že by mi komentáře tady žral blog? Nebo jsou smazané?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama